
НАТО
17:05, 12 липня 2022 р.
Надійне джерело
Україна отримала право разом з країнами НАТО розробляти та модернізувати бойові технології
НАТО

За результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group, Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України, пише Сайт міста Чернівці 0372.ua.
"Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", — прокоментував Міністр оборони України Олексій Резніков.
За підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності "Дельта", що з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Саме на прикладі роботи "Дельти" офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.
"Для України надання статусу члена МІР — це знакове рішення. Вдячні німецьким партнерам за підтримку нашої заявки та прагнень. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі", — наголосив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.
Україну вже повідомили про набуття членства офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР. У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff зазначають, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами Альянсу, зокрема в рамках проекту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.
ЩО ТАКЕ MIP
Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.
Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES — протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності "Дельта" здійснюється з 2019 року.
Читайте також:ЄС заморозив російські активи на суму 13,8 млрд євро
На Буковині загинуло троє чоловіків після розпивання алкогольних напоїв
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:15
Вчора
15:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
14:01, 18 березня
11:07, 19 березня
21:41, 17 березня
live comments feed...
Коментарі