• Головна
  • Без російських авторів та з новітньою історією - в Україні оновили шкільну програму
09:07, 18 серпня

Без російських авторів та з новітньою історією - в Україні оновили шкільну програму

Без російських авторів та з новітньою історією - в Україні оновили шкільну програму

В Україні внесли зміни до змісту шкільної програми у зв’язку зі збройною агресією росії.

Перегляд та оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти – це відповідь на виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України. Про це повідомило Міністерство освіти і науки.

У програми предметів внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань:

  • Пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу;
  • Орієнтують на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому;
  • Суттєві зміни найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України;
  • Повний (окремим навчальним блоком) розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році.
  • Наголос на геноцидних діях рф щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України.
  • Оновлено перелік термінів/понять: «присвоєння суверенітету» ( привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), «русскій мір», «рашизм»; «політика російщення» замість «політика русифікації»; уточнено контекст застосування поняття «колабораціонізм».

У змісті предмета «Захист України» посилено військово-патріотичну складову. Програму доповнено інформацією про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. Переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту. 

У програмі предмета «Основи здоров’я» додані питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу: сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

У програмі з географії переглянуто обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни. Також у зміст теми «Країни Азії» додано інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки України з Республікою Корея.

Із змісту програм літератур вилучено твори російських і білоруських авторів. Натомість додано твори зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.

Із переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучено програми «Література (російська та зарубіжна)», «Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою» для 5 – 9 класів, програми з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою/з навчанням російською мовою для 10 – 11 класів, «Російська мова та література (інтегрований курс) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою» для 10 – 11 класів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #Чернівці #Чернівецька область #новини Чернівців #освіта #школи #МОН #війна в Україні #війна з росією
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...