14:31, 25 серпня 2022 р.
Як війна вплинула на ситуацію з безпритульними тваринами у Чернівцях - АУДІО
Повномасштабна війна рф проти України вплинула і на людей, і на їх домашніх тварин. Йдеться про втрату домівок, необхідність евакуюватися, морально-психологічний стан. Вплинула війна і на ситуацію з безпритульними тваринами по Україні. Все це обговорили із зоозахисницею та каністерапевткою з Чернівців.
Під час повномасштабної війни, яка почалася 24 лютого 2022 року, Чернівці та область стали притулком для тисяч людей. А разом з ними - і для домашніх тварин. Хтось приїжджав, щоб залишитися тут, поки не стане безпечно в рідному місті. Хтось поїхав звідси за кордон.
У будь-якому випадку це не могло не вплинути на ситуацію з безпритульними тваринами в Чернівецькій області та самому місті. Про те, як саме вона змінилася локально та глобально, поговорили із зоозахисницею та каністерапевткою з Чернівців Антоніною Гошовською.
Як розповіла зоозахисниця, у місті і до 24 лютого 2022 року було достатньо безпритульних тварин. Була прийнята програма з їх зменшення, почав діяти центр стерилізації. До початку "великої" війни на вулицях Чернівців знаходилося близько півтори тисячі безпритульних собак. Але зараз їх кількість ще збільшилася, і підрахувати їх складно.
Ще одна проблема, яка виникла теж під час війни - це виготовлення документів європейського зразка для тварин, яких господарі хочуть забрати із собою за кордон. Документи українського зразка цим вимогам не відповідають, тому часто з перетином кордону виникають складнощі.
Інший аспект - це собаки військових. Поки господарі воюють, тварину має хтось доглядати. А охочих взяти чотирилапого собі на невідомий термін знаходиться небагато - зізнається зоозахисниця.
А що ж таке каністерапія і як вона допомагає людям під час війни? Антоніна Гошовська розповіла, що це різні види діяльності, куди залучають собаку як партнера. За словами жінки, така терапія у 2022 році стала дуже затребуваною. Зараз, зокрема, Антоніна працює з дітьми переселенцями. Щовівторка у Чернівецькій обласній дитячій бібліотеці проходять читання та різні активності з собаками. Мета таких терапій - навчитися комунікувати з собаками та подолати водночас песні психологічні проблеми.
Втім, психологічні проблеми існують і в тварин також. Особливо в тих, які довго знаходилися під обстрілами. Внаслідок довготривалого стресу в організмах самок відбуваються зміни, через що собака народжує більше цуценят, ніж у мирний час. Тому знову постає проблема стерилізації. Але вона, на жаль, наразі неможлива в тих регіонах, де тривають бойові дії.
Тому зоозахисниця закликає за можливості не кидати своїх чотирилапих друзів та дбати про них. Адже ставлення до тварин - це найкращий індикатор, який показує, якою людина є насправді.
Вам також може бути цікаво:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:48, 2 грудня
18
22:25, 1 грудня
2
09:15, 11 грудня
live comments feed...
Коментарі