• Головна
  • Як продовжити лікування туберкульозу при переїзді в інший регіон
14:43, 4 вересня

Як продовжити лікування туберкульозу при переїзді в інший регіон

Як продовжити лікування туберкульозу при переїзді в інший регіон

Внутрішні переселенці, які втратили можливість відвідувати свій медичний заклад, можуть продовжити лікувати туберкульоз в іншій лікарні. 

Важливо не переривати курс, оскільки постійний і безперервний прийом медикаментів під лікарським наглядом є запорукою ефективного лікування, - повідомляє МОЗ.

У кожній області є медична установа, яка має договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на лікування туберкульозу в амбулаторних і в умовах. Більшість з них зараз працюють.

Для того, щоб продовжити лікування в новому місці, необхідно знайти найближчий медзаклад, який має відповідний договір з НСЗУ.

Отримати цю інформацію можна  в контакт-центрі за номером 16-77. Після цього варто зателефонувати до медзакладу, щоб уточнити графік роботи і записатися на прийом.

На сайті Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) також можна знайти контакти найближчого фтизіопульмонологічного центру з адресою, посиланням на сайт/соцмережі, де є весь масив інформації, який може знадобитися для довідок чи консультацій.

Під час лікування пацієнти мають право безоплатно отримувати необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, медикаментозне забезпечення, знеболення, виявлення та лікування супутніх захворювань, харчування у стаціонарі тощо.

Пацієнти, які не виділяють мікобактерії туберкульозу, можуть спостерігатись та перебувати під контролем лікаря первинної допомоги амбулаторно, за місцем перебування.  

У рамках цієї допомоги сімейний лікар:

- забезпечує моніторинг та спостереження за станом пацієнта, забір матеріалів для проведення біологічних досліджень та передачу їх в лабораторію;

- взаємодіє з фтизіатром та іншими фахівцями для лікування пацієнта, контролює прийом протитуберкульозних препаратів;

- направляє пацієнта на необхідні лабораторні та інструментальні методи дослідження;

- забезпечує пацієнта протитуберкульозними препаратами, що отримує від фтизіопульмонологічних медичних центрів.

Для позитивного результату надважливо дотримуватись безперервності прийому медпрепаратів.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких.

Читайте: Де переселенцям у Чернівцях лікуватися та шукати медикаменти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #Чернівці #Чернівецька область #новини Чернівців #МОЗ #туберкульоз #медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...