• Головна
  • Звідки кілометрові черги на КПП "Порубне" і що з цим планують робити
13:07, 14 вересня 2022 р.

Звідки кілометрові черги на КПП "Порубне" і що з цим планують робити

Звідки кілометрові черги на КПП "Порубне" і що з цим планують робити

Коли у Чернівецькій області запустять нові КПП, і що зараз відбувається на "Порубному".

14 вересня на пресконференції начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Руслан Запаранюк розказав про ситуацію на пункті пропуску "Порубне" та відкриття двох нових КПП – "Дяківці" і "Красноїльськ".  

Питання черг на кордоні, зокрема на КПП "Порубне", залишається актульним вже близько чотирьох місяців. В першу чергу на це вплинула війна. Також, за словами керівника ОВА, проблема пов'язана і з тією стороною, яка приймає вантажі.

У перші два місяці до кордону рухалися пусті автівки, які доставляли в Україну паливо, гуманітарні вантажі та вантажі для захисників. Ці вантажівки проїжджали за спрощеною процедурою за кордон, оскільки не було вантажів, які треба було перевіряти. Черги були великі, але їх проходили швидше. Довше проходив легковий транспорт.

Зараз ситуація змінилася, оскільки Україна повинна виконувати свої зобов'язання - експортувати продукти харчування та зернові, на які заключені контракти на світовому рівні. Тому черги стали суттєвими, і проходження через кордон цих вантажівок забирає час.

У попередній період ці ж вантажі були замитнені на територіях українських митниць десь у центральних чи південних областях, де це було можливо. Вони транзитом переходили через український кордон і зупинялися десь на території порту Констанца (Румунія).

За останній місяць процедура змінилася. Румунська сторона стала самостійно закупляти українське зерно на себе. Тому тепер це не транзит, а переміщення вантажу з однієї країни в іншу. Тому це склало додаткове навантаження на фітосанітарні служби - і українські, і румунські.

"З румунської сторони ми бачили те, що відсутність необхідного об'єму фітосанітарних працівників зупиняла роботу"

Примітка: фітосанітарна служба займається продовольчою безпекою та захистом від ризиків пов’язаних з проникненням і акліматизацією шкідливих організмів.

Руслан Запаранюк каже, що після перемовин з румунською стороною остання додала фітосанітарних працівників. Проходження пришвидшилося. Але з'явилося додаткове навантаження у вигляді нового врожаю. Його у серпні почали переміщати до європейського кордону. Черги на КПП знову почали збільшуватися. 

Пропускна здатність КПП "Порубне" - близько 500 авто на добу. Навантаження на нього можна збільшити ще приблизно на 20% (тобто до 600 авто), але це критичне навантаження для румунської сторони. І виходить так, що коли автівки заїжджають з чотирьох колій з території України, на румунській стороні вони потрапляють на один шлях заїзду.

Румунія думатиме над тим, як роз'язати цю проблему, але як швидко це відбудеться, наразі невідомо.

Далі навантаження ще збільшуватиметься, бо буде врожай сої та кукурудзи. Тому в пріоритеті зараз - відкрити КПП "Дяківці" і "Красноїльськ". По "Красноїльську" зараз головне - відбудувати під'їзний шлях довжиною 7,7 км. Ця робота має завершитись до 22 вересня - строки трохи змістилися через дощову погоду. Облаштування самого пункту завершено десь на 90%.

Залишилося облаштувати системи обліку, сканування та адміністрування. Вони мають відповідати європейським вимогам та бути інтегрованими з румунською стороною. Тому їх закупівля має проходити на рівні Державної митної служби. Тимчасово можна встановити системи, які не відповідають європейським вимогам, але митна служба має на це погодитись. Якщо все вийде без форсмажорів, то КПП "Красноїльськ" має запрацювати в тестовому режимі на початку жовтня.

Що стосується КПП "Дяківці", то там під'їзні шляхи вже готові. Завершується облаштування митного кордону. Там також зараз відсутні системи обліку. На 70% готове внутрішнє облаштування. Повне облаштування має завершитися до перших чисел жовтня. 

Планується, що нову пропускні пункти розвантажать КПП "Порубне" і черга там зменшиться.

Також на пресконференції озвучили, що цьогоріч влітку через пункт пропуску «Порубне - Сірет» пропустили близько 1 224 900 тонн вантажів. Більшість з них в’їхало в Україну у липні. Натомість торік у червні-серпні це число становило 421 400 тонн. У цей ж період пропустили і понад 76 595 вантажних транспортних засобів, що на 49 891 більше, аніж минулого літа.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новини Чернівців)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news0372

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини #вода #водопостачання #порив #водоканал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...