• Головна
  • Брак вакансій та людей - яка ситуація з роботою у Чернівецькій області
15:03, 23 вересня

Брак вакансій та людей - яка ситуація з роботою у Чернівецькій області

Брак вакансій та людей - яка ситуація з роботою у Чернівецькій області

Повномасштабне вторгнення росії ускладнило ситуацію на українському ринку праці. Вплинуло це і на відносно безпечні регіони.

З початку повномасштабної війни Чернівецька область прийняла тисячі переселенців та не один десяток релокованого бізнесу й підприємств. З одного боку - це додаткові робочі кадри, з іншого - кількість вільних робочих місць у порівнянні з довоєнним періодом не збільшилася.

Про те, яка ж саме зараз ситуація з ринком праці на Буковині, журналісти 0372.ua поспілкувалися із директоркою Чернівецького обласного центру зайнятості Любов'ю Кожолянко.

Загалом з початку року за різною допомогою до центру зайнятості звернулися 17 000 людей - це і буковинці, і переселенці. 

Понад два місяці з початку війни Чернівецький обласний центр зайнятості допомагав колегам з Луганської області виконувати їх роботу.

У січні-серпні центр зайнятості працевлаштував 4401 людину.

З початку повномасштабної війни до центру звернулися 1992 переселенці, з них 1679 людей отримали статус безробітного, а 429 - знайшли роботу.Станом на 1 вересня послуги Центру отримають 449 безробітних переселенців. 90 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 225 переселенців.

Любов Кожолянко зазначила, що після 24 лютого 2022 року суттєво поменшала кількість вакансій. З початку широкомасштабної війни у центрі фіксували зменшення вакансій втричі. Зараз ситуація трохи вирівнялася - у базі понад 600 вакансій

Навантаження на одну вакансію зменшилося, бо зменшилася кількість перебуваючих на обліку. 

Серед шукачів роботи жінок стало більше, ніж чоловіків. Причина зрозуміла - значна частина чоловіків пішла захищати Україну. У відсотковому співвідношенні у серпні на обліку було 62% жінок, а у вересні - вже 70%.

Це, своєю чергою, тягне іншу проблему - Центр зайнятості не може задовольнити потреби роботодавців. Це стосується вантажників, слюсарів, автослюсарів, сантехніків, водіїв. І зараз, за словами начальниці, ситуація погіршується. У топі стабільно перебувають робітничі вакансії. 

Щодо релокованого бізнесу та підприємств, то таких понад сотня в області. Але зазвичай вони разом з виробництвом чи підприємством релокують і працівників, тому нові кадри шукають не дуже активно.

Куди звертатися шукачам роботи та відстежувати вакансії:

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новини Чернівців)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news0372

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #робота #пошук роботи #працевлаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...