• Головна
  • Списання матеріалів і палива та зайві витрати - що виявили аудитори при перевірці МіськШЕПу
16:12, 27 вересня

Списання матеріалів і палива та зайві витрати - що виявили аудитори при перевірці МіськШЕПу

Списання матеріалів і палива та зайві витрати - що виявили аудитори при перевірці МіськШЕПу

Аудитори Буковини перевірили Чернівецьке міське комунальне підрядне шляхово-експлуатаційне підприємство і задокументували фінансових порушень на суму понад 22 млн гривень.

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області перевірили діяльність Чернівецького МіськШЕПу за 2019-2021 роки та січень-червень 2022 року. Під час ревізії встановили фінансові порушення, що призвели до втрат на 9466,5 тис. грн та інших фінансових порушень на 12779,1 тис. грн.

Підприємством зайво сплатило постачальникам 3 098,6 тис. гривень за енергоносії, паливо та матеріали. Це через те, що додаткові угоди про підвищення ціни одиниці товару до договорів на закупівлю укладені без обґрунтування коливання ціни на ринку.

Читайте: Збитки та порушення графіків - аудитори Буковини перевірили Чернівецьке тролейбусне управління

Найбільш економічно вигідна тендерна пропозиція була відхилена необґрунтовано, тому підприємство у 2019 році зайво сплатило 1352,5 тис. грн за постачання 7000 т піску.

Через завищені норми витрат палива на спеціальні транспортні засоби, зайво списано 85,5 т дизпалива на суму 2064,7 тис. гривень.

Вносилися неправдиві дані до подорожніх листів щодо пройденого кілометражу та зайвого списання палива на 339,6 тис. грн. Це стало відомо після порівняння відомостей про роботу спецтранспорту, який утримує внутрішньо-шляхові мережі вулиць, з даними GPS–трекерів. Як наслідок, безпідставно списано 2378 куб. м технічної води, 102 т солі і 70 куб. м піщано-соляної суміші на суму 229,3 тис. гривень.

У 2019 році безпідставно списано 300,214 тонн асфальтобетонної суміші на 706,3 тис. грн, яка понад два місяці обліковувалась на залишку.

Через завищення обсягів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, МіськШЕП зайво сплатив підрядникам 543,1 тис. гривень.

Через завищення розміру податку на землю у порівнянні із встановленою ставкою та фактичними витратами, зайво витрачено 554,2 тис. гривень з міського бюджету.

Були факти списання щебеню та відсіву гранітного при перевезенні та зберіганні на складі на суму 202,1 тис. грн без підтвердження нестачі.

Також встановлені інші фінансові порушення:

  • 725,6 тис. грн - понаднормативне списання 407,5 тонн солі та 36,5 тонн піску, через невірне застосування коефіцієнтів переводу ваги в об’єм при приготуванні піщано-сольної суміші;   
  • 12053,5 тис. грн - заниження вартості права постійного користування земельною ділянкою несільськогосподарського призначення.
  • За порушення законодавства з фінансових питань та  законодавства про публічні закупівлі на двох осіб складені протоколи про адміністративне правопорушення. 

Фото - сторінка МіськШЕПу у Facebook

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новини Чернівців)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news0372

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #аудит #перевірка #порушення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...