• Головна
  • Зростання "мінімалки" і пенсії, а також світло фар - що змінюється в Україні у жовтні
17:25, 1 жовтня

Зростання "мінімалки" і пенсії, а також світло фар - що змінюється в Україні у жовтні

Зростання "мінімалки" і пенсії, а також світло фар - що змінюється в Україні у жовтні

З 1 жовтня в Україні зростуть мінімальні заробітна плата та пенсія.

Про це ПФУ повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Зокрема, повідомляється про перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати з 6 500 грн до 6 700 грн.

Пенсії

Так, з 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у пенсіонерів, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків, не менше 30 років для жінок, становитиме 2 680 грн.

Крім того, з 1 жовтня отримувачам пенсії, яким виповнилося 70 років, встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 300 грн (у межах 10 340,35 грн) до досягнення ними віку 75 років.

У ПФУ підкреслюють, що ця щомісячна компенсаційна виплата встановлюється незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, від тривалості страхового стажу та від факту роботи.

Також із 1 жовтня для пенсіонерів, яким виповнилося 70 років, встановлюється мінімальна пенсія на рівні 3 тис. грн за наявності повного страхового стажу або пропорційно набутому страховому стажу. Тим особам, у кого розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 3 тис. грн, встановлюватиметься доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Військові пенсії

Зростуть з 1 жовтня 2022 року і мінімальні розміри «військових» пенсій по інвалідності. Зокрема, мінімальні пенсії для людей з інвалідністю внаслідок війни в залежності від групи інвалідності та військового звання становитимуть від 4 396 грн до 6 532,50 грн. Для інших – в залежності від групи інвалідності та звання - від 4 186 грн до 5 986,50 грн.

Компенсація тим, хто прийняв ВПО

Вже з 1 жовтня збільшується розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми «Прихисток». Програма передбачає державну компенсацію за житлово-комунальні послуги тим, хто безоплатно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон проведення воєнних (бойових) дій.

Відсьогодні власники житла, що розмістили в себе ВПО, отримуватимуть вдвічі більші виплати: 900 гривень замість 450 за кожну ВПО на місяць.

ЄСВ

Збільшиться також і розмір Єдиного соціального внеску (ЄСВ). З 1 жовтня він становитиме 1474 гривні (22% від 6700 грн).

Нині це стосується переважно роботодавців, які нараховують ЄСВ на зарплати найманих працівників. ФОП, які також зобов'язані платити ЄСВ, були звільнені від цієї вимоги з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців. Втім, вони можуть робити це добровільно для зарахування страхового стажу.

Штрафи

Крім того, з 1 жовтня 2022 року зростають і штрафи за порушення трудового законодавства, адже їхні розміри прив'язані до розміру мінімальної зарплатні.

Як повідомлялося, сукупні видатки на програми соціальної підтримки (враховуючи видатки Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України) у 2023 році становлять 791,0 млрд грн, що становить 12,4% від прогнозного обсягу ВВП.

З 1 жовтня водії зобов’язані вмикати фари автомобіля за містом

З 1 жовтня рухатися вдень поза межами населених пунктів можна лише з увімкненими ближнім світлом фар або денними ходовими вогнями.

З 1 жовтня до 1 травня на усіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а у разі їх відсутності — ближнє світло фар. Це передбачено п. 9.8 ПДР України.

Мета такої вимоги — додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період й запобігти в такий спосіб виникненню ДТП.

Вам також буде цікаво:

Без строкової служби - Зеленський скасував осінній призов і відклав мобілізацію

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку - Зеленський

Просування українських збройних сил і відновлення життя у Слов’янську - хороші новини за тиждень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #новини Слов'янська #Чернівці #новини Чернівців #жовтень #зміни жовтня #війна в Україні #война в Украіне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...