• Головна
  • Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023
12:50, 4 жовтня

Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023

Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023

На пресконференції наприкінці вересня міський голова Чернівців Роман Клічук трохи розповів про підготовку до майбутньої ожеледиці. Його заступник Василь Зазуляк та директор МіськШЕПу Володимир Урсулян розказали про це трохи докладніше.

На пресконференції 30 вересня міський голова Роман Клічук розповів, що вже встигли провести тендер та закупити сіль, але не в повному об'ємі. Ціни значно піднялися. Для посипки, як і раніше, використовуватимуть пісок та сіль. А ще є плани перейти на гранітний відсів.

Сьогодні заступник міського голови Василь Зазуляк розповів, що МіськШЕП почав заздалегідь готуватися до зими. Тому матеріали вдалося закупити за оптимальною ціною і зекономити.

Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023, фото-1

Директор МіськШЕПу Володимир Урсулян розказав, що залишок солі з минулого року - на рівні 350 тонн. Нещодавно відбувся тендер на 1000 тонн, з них 500 тонн постачальник вже доставив. До кінця жовтня мають доставити другу половину з закупленого об'єму.

Тобто на цей сезон підприємство матиме загалом 1350 тонн солі. І якщо зима буде як минулого року, то цього об'єму вистачить. Якщо ж в листопаді погода погіршиться, то підприємство закупить ще солі. Оптимальний об'єм на сезон - 2-2,5 тисячі тонн солі. Через війну ціна на сіль збільшилася в шість разів - 9,5 тис. грн за тонну. 

Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023, фото-2

Що стосується піску, то на залишку є 1250 кубів. Ще оголошується тендер на тисячу кубів. Якщо цих запасів не вистачатиме, їх поповнюватимуть по за потребою. 

Директор МіськеШЕПу зазначив, що кількість вулиць, які взимку оброблятимуть, не зменшиться. Центр посипатимуть сіллю, інші райони - піскосоляною сумішшю

Скільки Чернівцям потрібно солі та піску, щоб обробляти вулиці взимку 2022/2023, фото-3

Хімічні речовини поки використовувати не будуть, бо для них потрібна спеціальна техніка. А на закупівлю техніки зараз грошей не вистачить. Водночас обидва спікери наголосили, що склад техніки підприємства треба поповнювати та оновлювати. 

Щодо гранітного відсіву, про який 30 вересня говорив міський голова, то питання в його вартості. Він не дешевий. До того ж питання можуть виникати в автомобілістів, якщо ним посипати проїжджу частину. Але для тротуарів це міг би бути хороший варіант, - каже Володимир Урсулян. Тому це питання ще обговорюватимуть.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новини Чернівців)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news0372

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #зима #дороги #ожеледиця #сіль #пісок #МіськШЕП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...