• Головна
  • Чому на Буковині енергетики не завжди дотримуються графіків відключення світла
15:23, 15 грудня 2022 р.

Чому на Буковині енергетики не завжди дотримуються графіків відключення світла

Чому на Буковині енергетики не завжди дотримуються графіків відключення світла

Буковинці часто скаржаться, що світло дають пізніше, ніж вказано у графіку від обленерго, і вимикають раніше, ніж зазначено в тому ж графіку. Про те, з чим це пов'язано, журналісти 0372.ua дізналися від голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка під час пресконференції.

Тема подачі електроенергії та графіків подачі світла для буковинців - одна з найактуальніших. Бо графік повсякденного життя доводиться підлаштовувати саме під графіки подачі електрики.

Про те, чому немає можливості збільшити кількість годин зі світлом, і чому його часто вимикають раніше, ніж вказано у графіку Чернівціобленерго, журналісти 0372.ua дізналися 15 грудня на пресконференції голови Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка.

Керівник обладміністрації наголошує, що якщо десь в інших областях трапляється аварія, це напряму впливає на Чернівецьку область. Адже енергосистема для всієї країни - одна.

Отже, якщо протягом дня відбувається якась аварія чи інша непередбачувана ситуація, то ранковий графік Чернівціобленерго перестає діяти. Також зараз на графіки впливають погодні умови. Сильні морози, обмерзання комунікацій та дощі додають навантаження на мережі, призводять до обривів дротів.

Також від частих відключень та включень підгорають контакти у трансформаторах. Тож для того, щоб усунути аварію, спочатку треба аварійно відключити певну групу споживачів - від кількох будинків до кількох вулиць (в залежності від масштабів аварії). За день трапляється в середньому 4-7 аварій.

У пріоритеті зараз - заживлювати критичну інфраструктуру. Усе решта - за залишковим принципом. Так, наприклад, критична інфраструктура займає більшу частину з тих мегаватів, які виділяють на область. Для решти споживачів залишається 30-40 "маневрових" мегават. 

Очільник області щодо маневрів каже, що Буковина до цього підійшла більш відповідально, ніж решта регіонів. Тому що всіх споживачів тут розбили на 18 груп, а в інших областях пішли шляхом меншого спротиву і залишили лише кілька груп.

Далі, коли світло дають певній групі, через 30-40 хвилин спостерігають, як навантаження на цю групу збільшується "стрибками" на 60% від дозволеного об'єму споживання. Так трапляється через те, що люди одночасно вмикають різні прилади і починають робити всі справи, для яких потрібно світло. Через те, що якась група швидко вичерпала ліміт споживання, світло їй вимикають раніше. А іншій групі, яка була в режимі очікування, з тієї ж причини світло дають пізніше.

Тобто якщо в якійсь із 18 груп працює велика кількість приладів, ця група "забирає" ті об'єми електроенергії, які передбачалися ще для інших груп. Наприклад, не 10 МВт, а 20. Через це світло вимикають через годину, хоча мали б вимкнути через дві. 

Тому буковинців ще раз просять не вмикати одночасно багато приладів і намагатись розподіляти справи на різний час доби або на різні дні. Також очільник ОВА ще раз звернувся до бізнесу, щоб зайвий раз не вмикали вивіски, підсвітку та неонову рекламу (особливо вночі, коли заклади вже не працюють).

Ще не підписані на наш Telegram канал?

Читайте також:

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #електроенергія #електропостачання #світло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...