• Головна
  • Новорічні традиції у різних країнах світу
11:31, 1 січня 2023 р.

Новорічні традиції у різних країнах світу

Новорічні традиції у різних країнах світу

Навколосвітня подорож: як країни світу відзначали Новий рік.

Свято нового року об’єднує всі країни на всіх континентах, адже, в будь-якому випадку, цей день вважається закінченням чогось старого і початком нового.

Кожна держава знаменита своїми особливими традиціями. Навіть дати святкування Нового року в різних країнах світу можуть відрізнятися.

Пропонуємо вам зануритися в атмосферу Нового року та дізнатися більше про країни, якими ви захоплюєтеся.

Фінляндія

Її вважають справжньою Батьківщиною Діда Мороза. Щоправда, у тих краях його називають Йоулупуккі і живе він у Лапландії. Опівночі мешканці Фінляндії виходять на вулицю і дружно запускають феєрверки. Згодом вони ворожать на майбутній рік. Як правило, роблять це на воску та олові

В одному із міст Фінляндії — Кемі щороку проводять сніжно-льодовий фестиваль. Недалеко від цього регіону розташований і сніжно-крижаний замок розміром 20 тисяч квадратних метрів. Він є гордістю всієї Фінляндії.

США

Щодо святкування Нового року у цій країні, то традиції в ній загалом дуже схожі на українські. Тільки у США все відбувається у подвійному масштабі.

Також американці полюбляють прикрашати свої будинки. До прикладу, 34-ту вулицю в Балтиморі навіть називають масовим світловим шоу. Місцеві мешканці кожного року проводять там змагання на найяскравіший і найгарніший будинок.

Ще однією особливістю є те, що американським малюкам подарунки під ялиночку (точніше під «різдвяне дерево») приносить Санта-Клаус. Він пробирається в будинок через комин, а вдягнений у червону куртку й штани.

Великобританія

Британці прихід Нового року гучно не святкують. Ніхто нікого не запрошує в гості. Водночас у Британії існує неписане правило, за яким у новорічний вечір або ніч кожен може без жодних запрошень прийти на свято в будь-який дім, навіть до незнайомих людей, і буде привітно прийнятий.

Гість повинен принести із собою якусь випічку, віскі й хоча б невеликий шматочок вугілля, кинути його в сімейне вогнище й побажати, щоб вогонь в цьому будинку горів довго-довго.

Франція

Французькі діти у Новорічну ніч виставляють свої черевички біля каміну із надією, що добрий чарівник Пер Ноель наповнить їх презентами.

Проте на випадок, якщо раптом хазяїн Нового року не зможе відвідати їх, маленькі французи також пишуть листи Санта-Клаусу, який завжди відповідає їм новорічною листівкою.

Подарунки отримують лише чемні малюки. У Франції вірять, що до бешкетників приходить Пер Фуетар (рогатий дід), який відшукує неслухняних дітей, і замість ласощів та іграшок підкладає їм вуглинку.

Французи також полюбляють прикрашати ялинку на Новий рік. Давним-давно мешканці Франції вішали на святкове дерево яблука та цукерки, зараз же прикрашають звичайними іграшками, а на підлогу ставлять сантони — дерев’яні або глиняні фігурки.

Водночас жителі цієї країни шалено полюбляють солодощі. Перед запіканням святкового пирога вони часто додають до нього біб. Той, кому він дістався, стає «бобовим королем». Це означає, що друзі та родичі мають виконувати його жартівливі забаганки протягом усього новорічного вечора.

Іспанія

В Іспанії Новий рік прийнято проводити із друзями. У цій країні є традиція — у Новорічну ніч з’їсти 12 виноградин (по одній з кожним новим ударом курантів).

Іспанці вірять, що виноград принесе їм удачу кожного місяця наступного року. У їхніх магазинах до Нового року навіть продають баночки з очищеними від шкірки та насіння ягодами.

Цій традиції вже більше ста років. Її зачинателями стали місцеві фермери, які 1908 року зібрали надвисокий урожай винограду.

Німеччина

Загалом, Новий рік у цій країні святкують, як і будь-де, але тільки німці мають для Нового року свій особливий тост: «Prosit Neujahr!». Слово «prosit» походить з латинської мови та дослівно означає «за ваше здоров’я!».

Австрія

В Австрії символами удачі та достатку в Новому році вважаються сажотрус і свиня. Здавна на Новий рік, коли на вулиці з’являвся сажотрус, люди бігли за ним, намагаючись доторкнутися й забруднитися сажею.

Також за австрійським звичаєм 1 січня на обід потрібно їсти свинину (на щастя), хрін (на здоров’я) і зелений горошок (щоб гроші водилися).

Італія

У італійців теж є свій цікавий звичай: опівночі вони, як дуже емоційна нація, починають голосно кричати. До діток у цій країні приходить Баббо Натале, що означає «різдвяний тато». Але головним новорічним персонажем там є фея Бефана — добра стара чарівниця, яка входить до будинку через пічну трубу й кладе маленькі подарунки у дитячі черевички. Неслухняним діткам вона залишає вуглинку або ж купу попелу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новий рік #країни світу #традиції #звичаї
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...