• Головна
  • Нові правила військового обліку. Що зміниться для українців
11:24, 4 січня 2023 р.

Нові правила військового обліку. Що зміниться для українців

Нові правила військового обліку. Що зміниться для українців

Кабінет міністрів затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Є декілька нововведень, про які варто знати чоловікам. Ми виділили декілька основних пунктів.

  • Звірювання данних на призовників може проводитись через обходи дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).
  • Подавати інформацію про себе до воєнкомату можна буде через додаток "Дія", під час декларації місця проживання (порядок і механізм має розробити Міністерство Оборони України).
  • У постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних. Тобто свіжі дані про призовника автоматично надходитимуть до військових.
  • Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть лише після пред'явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через «Дію») або постановки на військовий облік.
  • Жінки-лікарі чи фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.
  • На керівників підприємств поклали обов'язок сповіщати працівників про призов та доводити наказ про це їм під підпис. Також керівники підприємств, установ, органів влади та організацій тепер повинні будуть вручати повістки щодо явки до військкомату.

Військовий облік українців буде відбуватися через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Реєстр наповнюють уповноважені особи у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), а також у відповідних управліннях та підрозділах СБУ і служби зовнішньої розвідки.

Якщо людина, що підпадає під військовий облік, переїхала, вона має в семиденний термін повідомити про це через центри надання адміністративних послуг або через "Дію". Вона також може звернутися безпосередньо до центрів комплектування.

На військовий облік мають ставати:

  • призовники від 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
  • військовозобов'язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі;
  • жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений міноборони.

Коли військовозобов’язані досягають 60 років, вони мають з'явитися у відповідний центр комплектування протягом семи днів та знятися з військового обліку.

Військовий облік серед українців за кордоном будуть вести дипломатичні відомства, вони будуть також "сприяти поверненню" військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації. Якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік за кордоном можна не ставати.

Це основні моменти нового порядку військового обліку.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Чернівці #новини Чернівців #новости Славянска #військовий облік #призов #війна в Україні #война в Украине
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...