12:17, 25 січня 2023 р.
Чи дійсно в Чернівецькій області найгірша ситуація зі світлом і графіками
У соцмережах останнім часом можна почитати багато нарікань від буковинців на графіки відключень світла, які складає Чернівціобленерго. В енергорозподільчій компанії це прокоментували.
Останніми тижнями на просторах Facebook, зокрема у групах та на сторінках Чернівців й області, жителі часто скаржаться на графіки вимкнення світла. Люди пишуть, що обленерго не дотримується тих графіків, які публікує, вимикає світло раніше, ніж треба, або вмикає на дуже короткі проміжки часу.
Енергорозподільча компанія у себе в соцмережах відповіла на зауваження до своєї роботи.
Зокрема ось такий пост обленерго опублікувало у себе в Telegram увечері 24 січня:
"Останніми днями група людей розганяє в соцмережах "обурення буковинців" нібито через неправильні відключення тільки в Чернівецькій області.
Сьогодні ситуація в енергомережі складна, бо через похолодання споживання електроенергії збільшилося, а значний дефіцит потужності нікуди не зник. Але ця непроста ситуація присутня по всій країні, тому усі регіони працюють зі щоденними обмеженнями навантаженнями.
Наше завдання - дотриматися наданих лімітів, саме для цього складаються графіки.
Звертаємо увагу, що всім областям надають пропорційно однакові ліміти. Сьогодні це в межах 52-54% від потреби кожного регіону. Відтак, в усіх областях сьогодні відключення -5/+2, -6/2, в окремих регіонах минулими днями було -7/+2.
"У нашій області найгірше", "ніде такого, як у нас, нема" - це ІПСО, проплачені провокації для збурення населення і дестабілізації ситуації. Ворог використовує найчутливіші сторони нашого життя, не підтримуйте ці провокації, не допомагайте ворогам.
Ми з вами живемо і працюємо поруч, так само як і ви - вдома без світла. Наші працівники цілодобово обслуговують електромережі, лагодять, ремонтують їх при будь-якій погоді, щоб вам дати напругу. Ми не відключаємо навмисне, нам зовсім не вигідно збурювати людей чи нагнітати ситуацію. Нам дуже шкодить ця штучна ескалація, у якій немає нашої вини.
Не забувайте, що відключення запроваджені внаслідок зруйнованої енергосистеми, а наш з вами спільний ворог - це російський окупант. Не піддавайтеся ІПСО, не дозволяйте пропагандистам маніпулювати собою.
Ми завжди відкриті до комунікації, готові відповісти на усі ваші запитання. Звертайтеся до нас напряму, ми зацікавлені у конструктивному спілкуванні"
Вранці 25 січня обленерго з посиланням на Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля повідомило, що стан енергосистеми в країні складний, але контрольований.
Щоб не збільшувався дефіцит потужностей, влада змушена застосовувати аварійні відключення.
Аварійні (тобто примусові) знеструмлення застосовуються, якщо перевищені надані кожному регіону ліміти споживання. 24 січня такі примусові обмеження застосовувалися у Львівській та Волинській областях.
У зв'язку із нестабільною роботою енергосистеми, за рішенням Укренерго проведення режимних днів вимірів електричного навантаження в усіх регіонах країни відтерміновано до повної стабілізації роботи енергосистеми.
Сьогодні через збільшення споживання в усіх регіонах країни відключення тривають 4-6 годин поспіль, залежно від навантаження у конкретний період доби (у пікові години - довші відключення).
Пояснювальний пост у себе на Facebook також сьогодні розмістило Укренерго.
Процитуємо його нижче, розбивши на підпункти.
Споживання електроенергії: збільшується через похолодання.
Відповідно до значного збільшується і дефіцит потужності.
Причина дефіциту: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа.
Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.
Обмеження споживання: до всіх обленерго доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби.
Кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення.
Ремонтні роботи:
За останню добу через артилерійські обстріли була пошкоджена енергетична інфраструктура в прифронтових районах на півдні та сході. Там, де військові надали дозвіл, тривають ремонтні роботи.
Після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.
Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.
Оскільки Чернівціобленерго вже згадувало про ворожі ІПСО на темі світла, доцільно буде згадати ще одну публікацію від Укренерго. Вона була зроблена 18 листопада і стосується не менш маніпулятивної теми, яка досі періодично лунає в інфопросторі:
"Увага, фейк або свідома ІПСО!
У засобах масової інформації та соцмережах поширюється інформація, що нібито Україна експортує надлишкову електроенергію до країн ЄС.
Це абсолютна брехня і свідома дезінформація. Мета поширювачів - збурити суспільство, змучене відключеннями електроенергії і переключити увагу від російських ракетних ударів, через які в українців перебої зі світлом.
Експорт електроенергії з України зупинений з 11 жовтня (рішення Міненерго тут).
До 10 жовтня Україна справді експортувала електроенергію в ЄС, чим заробляла для держави відчутні кошти. Після масованої ракетної атаки 10 жовтня експорт припинений і не здійснюється.
Цю інформацію можна перевірити у європейських відкритих джерелах, насамперед на офіційній платформі даних ENTSO-E.
Дані про відсутність експорту з України можна подивитись по кожній окремій європейській країні, які межують з нами. Для цього ми зібрали для вас посилання з відкритих джерел на сусідніх операторів систем передачі, де відображена інформація у тому числі про експорт:
Факт припинення експорту також можна відстежити за результатами проведених аукціонів з доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж, які є у відкритому доступі на електронній аукціонній платформі «Укренерго».
Всі доступні потужності української генерації наразі працюють винятково для покриття потреб українських споживачів"
Тож не забувайте перевіряти інформацію, яку ви бачите в телеграм-каналах, сайтах та інших групах соцмереж, на офіційних комунікаційних майданчиках "Укренерго"
Та обленерго:
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:06
Вчора
15:16
Вчора
14:04
Вчора
12:04
Вчора
10:13
Вчора
10:02
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:57, 10 грудня
08:25, 10 грудня
18:57, 10 грудня
18:57, 10 грудня
08:26, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі