17:10, 14 березня 2023 р.
Недобудови Чернівців - що може зробити місцева влада, і чому ситуація "в глухому куті"
Чи може влада Чернівців вплинути на компанії, які не добудували багатоповерхівки? І що в місті роблять для того, щоб привести до ладу ситуацію з власністю земельних ділянок?
18 листопада 2022 року у Департаменті урбаністики та архітектури відбувся аукціон з приватизації земельної ділянки під багатоповерхівку на проспекті Незалежності, 141. Ділянку продали за 41 млн грн при тому, що стартова ціна була 5,8 млн грн.
А на початку березня 2023 року Департамент урбаністики та архітектури згідно з рішенням міськради підготував на аукціон низку земельних ділянок з різним цільовим призначенням.
Водночас у містян залишаються питання про те, що робити з недобудованими багатоповерхівками, де люди вже заплатили за майбутні квартири. Не менше чернівчан цікавить і те, як місто контролює, чи всі ділянки доцільно використовуються і знаходяться у законній власності.
На ці питання відповів міський голова Роман Клічук на пресконференції, яка відбулася ще 1 лютого.
Отже, щодо інвентаризації земельних ділянок та їх використання:
За словами голови, інвентаризація земель почалася минулого року. Вона складатиметься з трьох етапів. У вересні 2022 року місто розпочало перший етап:
"Ми взяли орієнтовно весь Першотравневий і майже весь Садгірський район. Що воно показало? Що ми маємо дуже багато земель, які є не облікованими. І ми реально втрачаємо величезні кошти. І є багато бізнесу, який захопив землю і використовує (прим. її) на власні потреби і нічого не сплачує місту.
Ця інвентаризація буде ще декілька місяців, і ми просимо всіх підприємців, які, умовно кажучи, знають, що використовують земельну ділянку незаконно, звернутись для заключення договорів на оренду землі. Всі ті факти, які ми виявили - ми обовʼязково звернемось до суду, в правоохоронні органи в будь-який спосіб. І головне, що, скоріш за все, ми це зробимо в публічний площині"
Щодо недобудованих багатоповерхівок:
"Тут мова йде за господарський договір між фізичними особами і фірмою якоюсь. Яким чином міська влада може вплинути на господарський договір? Ми комісію створили виключно щоб пролобіювати інтереси громадян, які вклалися в ті квартири, і просто допомогти їм з консультаціями і якимись порадами.
Люди, які інвестують в нерухомість, повинні укладати угоди. Якщо вони (прим. забудовники) не дотримуються (прим. угод), вони (прим. люди) мають звертатися в суд. Забудовників таких справді багато. Це не тільки на вулиці Рівненській - це і на Немирівській...
Це є наслідок того, що в попередні роки роздавалися, а не продавалися під якимось умовами якимось компаніям. І ми маємо вже такий наслідок. Насправді яким чином з цього вийти, я не знаю. Тому що ці компанії є аферистами, більшість власників за кордоном, вони всі в боргах, тому що вони не добудували таких будинків багато по всій Україні. І я вважаю, що це питання виключно правоохоронців і судів. А ми тут виступаємо виключно консультантами, помічниками"
Тобто фактично місцева влада ніяк не може повпливати на забудовників, які не завершили багатоповерхівки. Тому що йдеться про приватну власність і приватних осіб, які вкладалися в майбутні квартири.
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
00:31, 5 вересня
19:56, 5 вересня
2
12:31, 6 вересня
live comments feed...
Коментарі