• Головна
  • Як зняти квартиру і не прогадати
Реклама
17:41, 1 квітня 2023 р.

Як зняти квартиру і не прогадати

Реклама

Як правильно зняти квартиру

Під час вибору варіантів для довгострокової оренди у безпосереднього власника дуже важливо знаходження безпосереднього контакту між власником житлової нерухомості та потенційним квартиронаймачем під час переговорів та огляду квартири. Зняти квартиру можна і через ріелторські контори та/або агенції нерухомості, при цьому вартість їх послуг варіюється в межах 50-100% місячного розміру орендної плати. Якщо власник квартири відмовляється йти на будь-які компроміси або не викликає особливої довіри після під час першого знайомства від продовження співпраці з ним краще відмовитись.

Декілька важливих деталей, які бажано узгодити заздалегідь

Підписання договору найму житлової нерухомості з безпосереднім власником квартири є кінцевим етапом взаємовідносин між власником житла та орендарем. Перед укладанням договору квартиранту бажано обговорити з господарем квартири всі питання, які визначать:

  • граничні терміни аренды. Як правило, договір про довготривалу оренду житла складається на рік або більший період, при наймі квартири на кілька місяців укладання договору необов'язкове;

  • хто має право проживання в орендованій квартирі – молода сім'я без дітей або з маленькими дітьми, люди похилого віку або квартиранти працездатного віку. Окремо обумовлюється можливість утримання в орендованій квартирі домашніх тварин – кішок чи собак;

  • хто сплачуватиме комунальні послуги. Найчастіше вартість комунальних послуг сплачує квартирант на підставі показань лічильників, в окремих випадках комуналка включається до суми місячної орендної плати.

На окрему увагу заслуговує питання щодо поточного ремонту в орендованому приміщенні, ремонту сантехніки та електроприладів, що вийшли з ладу, які передаються квартиранту в користування і на момент передачі перебували в робочому стані.

Важливі деталі договору найму

Єдиного зразка договору найму (оренди) житлового приміщення законодавством не передбачено, тому кожен договір за своїм унікальним, при цьому в ньому обов'язково мають бути передбачені рядки внесення орендної плати та валюта, в якій здійснюються платежі (при оплаті готівкою власник квартири зобов'язаний написати розписку про отримання певної суми).

Також у договорі бажано вказати розмір заставної суми за квартиру, що орендується, і рухоме майно, яке знаходилося в квартирі на момент її передачі в оренду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...