• Головна
  • Українські майстри авторських мисливських ножів, хто вони?
Новини компаній
12:25, 4 травня 2023 р.

Українські майстри авторських мисливських ножів, хто вони?

Новини компаній

За роки незалежності в Україні розвинулася своя самобутня ножова культура. Є у нас великі компанії, які виробляють і завозять в країну різні мисливські ножі масового виробництва. Від бюджетних, виготовлених з недорогої нержавіючої сталі, до ексклюзивних, створених передовими відомими брендами на найсучаснішому обладнанні з найсучасніших матеріалів.

Ці мисливські та туристичні ножі незмінно користуються популярністю. Багато в чому, завдяки привабливому співвідношенню ціни, якості та доступності. Адже багато брендів мають свої торгові мережі та інтернет-магазини, і мисливський ніж, що сподобався, в наш час можна замовити буквально не виходячи з дому.

Є у нас і незалежні майстри, які створюють свої майстерні, а часом і справжні бренди, які випускають вже більш ексклюзивні ножі для справжніх поціновувачів.

Їх у нас не мало. Кілька сот точно. З них кілька десятків працюють на постійній основі.

Достатньо зайти у фейсбук чи інстаграм, де ви легко зможете знайти спільноти виробників та колекціонерів ножів під назвами на кшталт «Ковалі та ножероби України» або «Українські Виробники Ножів».

Як то кажуть, неозброєним оком можна побачити що цікавість до мисливських (і не тільки мисливських) ножів збирає навколо себе тисячі, десятки тисяч учасників, а самі спільноти живуть доволі активним життям. Є там мисливці, є туристи-бушкрафтери, є колекціонери, є фанати спортивного ножового бою, є і справжні ножомани.

Там же ви можете познайомитися як з товаришами з хобі, так і з майстрами, які викладають приклади своїх робіт. Продають їх. Часом, приймають замовлення.

Причому, серед цих майстрів зібралися дуже різні люди з різних кінців України. Більшість з тих людей дуже цікаві. Кожен по своєму. Багато за майстрів говорять іх ножі. Мабуть, інколи, не менше, чим їх особисті фотопортрети.

На деяких з тих майстрів звертає увагу наша преса. Навіть бере у них інколи інтерв'ю. І так ви можете дізнатися про таких цікавих людей та їх життєві історії. Нагадаємо хоча б про трьох з них.

Засновник бренду KravaKnives Олександр «Крава» Кравчук

Українські майстри авторських мисливських ножів, хто вони?, фото-1

Львів'янин. Починав як консультант-продавець ножів у магазинах міста. У міру роботи настільки втягнувся у цю тему, що став справжнім експертом, почав жити ідеєю створення справжньої ножової культури в Україні.

Подорожував світом. Бував навіть в Африці, де познайомився з тамтешніми ножами та мачете.

Загалом можна сказати, що майстер – людина, що побачила світ і знає тему.

У 2015 році організував бренд KravaKnives.

Олександр вважає, що ніж має бути не експонатом на поличку, а максимально ефективним, простим інструментом. Говорить, що ніж ображається, коли їм не працюють. І, можливо, завдяки такому особистому відношенню, ножі у нього виходять вкрай цікаві. Не банальні. Вони мають характер. Авторський стиль.

Засновник бренду Blade Brothers Knives Олександр Воробєй

Українські майстри авторських мисливських ножів, хто вони?, фото-2

Харків’янин. Дві вищих освіти. Активно займався боротьбою та карате. Активний учасник Майдану та Революції Гідності. Боєць добровольчого батальйону «Шахтарськ». Ветеран бойових дій. Ідея створення бренду народилася в шпиталі, в якому Олександр провів досить багато часу після важкого поранення.

Взагалі Blade Brothers з'явився спочатку як клуб ножового бою (як ми вже сказали, Олександр давно захоплюється рукопашним боєм). Постійна практика роботи з ножем, зустрічі з цікавими захопленими людьми, участь у семінарах та перемоги у змаганнях дали Олександру справді значний досвід та зародили у ного масу нових ідей.

Бренд починався з двох людей, які працювали у гаражі. Але в такого захопленого майстра та ще й з таким досвідом справа не могла не піти в гору. Blade Brothers Knives знають, як в Україні, так і за кордоном. Бренд, за словами його творця, випускає різні ножі, якими можна і «І гриба зітнути, і ворога нашаткувати». Вироби бренду мають незатухаючу популярність, особливо серед українських силовиків. І це не дивно, бо Александр каже, що він вміє робити ножі, тому що знає, як ними битися.

Олексій Ровдо засновник авторської ножової майстерні та справжній мистець

Українські майстри авторських мисливських ножів, хто вони?, фото-3

Уродженець Макіївки. У Олексія все почалося з пекучого бажання зробити власний ніж. За його словами, він буквально напросився до учнів в одного з місцевих майстрів. Робив свої ножі ночами, а вранці йшов на роботу. І, як ми всі можемо бачити, у Олексія виявився справжній талант ножового майстра! Тому що ножі майстра Ровдо відрізняються вишуканою красою та справжньою неповторністю! З одного боку, це буквально твори мистецтва, що зроблені з великим смаком, а з іншого – справжнісінькі мисливські ножі! Це марно описувати. Якщо є бажання, ви можете знайти його роботи в інтернеті (у тому ж facebook) і побачити все на власні очі!

На жаль, події на Донбасі змусили Олексія залишити Макіївку. Залишити будинок. Майстерню. Все заради того, щоб врятувати сім'ю. Ми не будемо у подробицях розповідати, що майстру довелося пережити і де побувати. Олексій та його родина змінили кілька міст. 2022-го року нарешті зупинилися на Західній Україні в Коломиї. Наскільки нам відомо, не дивлячись на труднощі, майстер продовжував робити свої чудові ножі.

На жаль, як склалися долі наших героїв після подій лютого 2022 року нам невідомо. Сподіватимемося, що ці талановиті люди продовжать свою роботу і ми ще не раз побачимо зроблені ними нові чудові ножі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...