• Головна
  • Е-квиток у тролейбусах: що робити пільговикам не з Чернівців
12:12, 6 червня

Е-квиток у тролейбусах: що робити пільговикам не з Чернівців

Е-квиток у тролейбусах: що робити пільговикам не з Чернівців

З 1 червня тролейбуси Чернівців повністю перейшли на безготівкову оплану проїзду. Втім, кількість питань у пасажирів після цього переходу не зменшилася.

Чернівецьке тролейбусне управління повідомило, що у перший день перший день повністю безготівкового проїзду (тобто 1 червня 2023 року) чернівчани придбали понад 1500 загальних транспортних карток.

Згідно з інформацією ЧТУ, кількість безквиткових пасажирів не збільшилася. А Е-квитку управління бачить кількість реальних здійснених перевезень громадян різних категорій, піки навантаження на маршрути в розрізі дня, тижня, місяця.

Також ЧТУ нагадує, що оплатити проїзд можна наступним чином:

  • транспортною (загальну можна купити у водія та контролета, точках “Нива”, “Тайстра”, кав’ярнях “Adena” та “Bacara”, газетних кіосках “Молодий буковинець”, пекарнях&кондитерських "NikoNova") та банківською картками;
  • мобільним телефоном в якого є NFC-оплата;
  • QR-кодом застосунків Приват24 та EasyPay;
  • квиток за готівку у терміналах самообслуговування Sistema, City24, EasyPay.

Втім, під публікацією тролейбусного управління у Facebook користувачі почали ставити питання про те, що робити пільговикам, які не з Чернівців і не мають пільгової транспортної картки. Далі питання та відповіді процитуємо мововою оригіналу.

"Просто співчуваю цим людям! Вони бояться не оплачувати проїзд і їхати по посвідченню. Зрозуміло, що якщо на таку людину "наїдуть" суворі контролери, то і до інфаркту не далеко! Не вміють в наш час таку просту справу організувати! Байдужість вбиває!"

- Відповідно до законодавства: Порядку функціонування та вимог до автоматизованої системи обліку оплати проїзду, змінами, постановою КМУ від 25 жовтня 2017 року №812 право на безоплатний проїзд реалізується за наявності е-квитка, який зареєстрований (завалідований). Пільгові категорії населення, які проживають /працюють на території Чернівецької міської територіальної громади їздять безоплатно, валідуючи транспортну картку "Пільгова". В червні контролери продовжують інформаційно-роз'яснювальну роботу з пасажирами пільгових категорій. Якщо ви встигли подати заявку на виготовлення транспортної картки "Пільгова" до 1 червня, тоді контролер перевірить ваші дані в базі реєстрації.

"А пенсіонери з прилеглих сіл мають право на пільговий проїзд?"

 - Звичайно, мають право. Відповідно до статей 30, 52 та 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати за проїзд в громадському пасажирському транспорті», Програми розвитку автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському пасажирському транспорті Чернівецької міської територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням Чернівецької міської ради VIII скликання від 28.09.2021 №473, рішенням виконавчого комітету міської ради від 07.06.2022 р. № 300/18 «Про впровадження та функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в громадському міському пасажирському транспорті загального користування у Чернівецькій міській територіальній громаді та визнання таким, що втратили чинність, рішення виконавчого комітету міської ради з цього питання» громадяни пільгових категорій, що не є мешканцями Чернівецької територіальної громади, але бажають здійснювати безоплатний проїзд у комунальному громадському транспорті м. Чернівці, мають звернутися до своїх територіальних громад для укладання договору між територіальною громадою та КП «Чернівецьке тролейбусне управління» на виготовлення транспортних карток та відшкодовування вартості проїзду пільговим категоріям громадян.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» від 17.01.2017 р. та «Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом» від 23.12.2004 р. № 1735 зі змінами, при запровадженні автоматизованої системи обліку оплати за проїзд, право на безоплатний проїзд надається пільговим категоріям за наявності пільгової транспортної картки.

"Тобто людині з села у поважному віці самостійно ніяк не заплатити за 1 проїзд? Транспортна картка занадто дорога, якщо людині треба 1-2 рази у кілька місяців. Банківської картки, смартфона не має, терміналами самообслуговування не вміє користуватись"

КП ЧТУ розробило різні способи оплати за проїзд. Пасажир має можливість обирати той, який йому найзручніший. Транспортна картка є багаторазовою у використанні і її можна поповнювати на будь-яку кількість поїздок. Це зручно. Придбавши її один раз, нею можна користуватися тривалий час.

Читайте також:

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #електротранспорт #громадський транспорт #тролейбусне управління #тролейбуси #комунальний транспорт #проїзд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...