• Головна
  • Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині
11:08, 23 червня 2023 р.

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині

Наближаються вихідні, тому сайт 0372.ua вирішив допомогти читачам визначитись із тим, як цікаво та активно їх провести.

Читайте: Печера, оглядові майданчики і казкові краєвиди - куди поїхати на Буковині у вихідні

Якщо ви ще не придумали, як активно провести вихідні поза межами дому чи квартири, то ми підготували для читачів підказку. Сайт 0372.ua зібрав нову пʼятірку цікавих місць, які варто відвідати та побачити. 

Усі обрані нами місця знаходяться у Чернівецькій області. Кудись можна дістатися громадським транспортом, а потім пішки. А кудись можна доїхати тільки власним транспортом. У будь-якому випадку всі ці локації не залишать вас байдужими.

Памір

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині, фото-1

Покинута радянська радарна станція "Памір’" знаходиться між селищами Верхнім Яловцем та Саратою, на гірському хребті Томнатик (1565 м). Тут білі шароподібні будівлі на фоні карпатських гір створюють фантастичну атмосферу. Загалом виходить картина, що більше нагадує декорації до фільму про таємних агентів та інопланетян, а не карпатський перевал. Раніше засекречений, а нині занедбаний "Памір", розташований практично на кордоні з Румунією. Тому з гірського хребта видніються землі Трансильванії та румунські гори – Родна. 

Джерело фото

Печера Довбуша або печера Даж-Божа (біля села Шешори)

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині, фото-2

Недалеко від Шешор є одна з печер Олекси Довбуша, а вірніше, печера Даж-Божа. З 1990 року цю пам'ятку почали відвідувати зацікавлені туристи.

За народними переказами, Олекса Довбуш використовував ці печерні приміщення у повстанській боротьбі опришків 1738-45 роках.

Даж-Божа печера висічена пращурами (родом племені карпів) у кам’яній ущелині в масиві крем’яної гори - від рогу хребта Корми-Тура на південному схилі. Грандіозна підготовча робота закінчувалась двома невеликими приміщеннями у суцільній скелі: 27-метровим тунелем, спрямованим на Північний Схід, і високим дугоподібним приміщенням довжиною 6 метрів. 

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Найактуальніші новини читайте у нашому Viber (новини Чернівців)

До них підводить 12-метровий коридор, ширина долівки якого становить 1,2 м. Коридор спрямований з Півдня на Північ. Стоянки викопані пращурами (родами племені карпів) у ті часи, коли Карпати були вкриті суцільними пралісами, тому відображають мисливський уклад життя. Це свого роду великі утеплені землянки, де рід племені побутував. Ці стоянки є епіцентрами утворення майбутніх сіл. На часі — означити ці стоянки пам’ятними знаками, занести в реєстр історичних пам’яток району і туристичних маршрутів. А як карпи стали гуцулами – предмет уже іншого дослідження.

Цей об’єкт треба розглядати в комплексі зі стоянкою людей, яка знаходиться поруч. Це комора для збереження дичини, у якій могло вміститися із запасом м’яса на місяць. Є тут оборонні приміщення: зліва - високе дугоподібне приміщення довжиною 6 метрів (стоянка для воїнів, вартівня), 7-метровий тунель (місце укриття мешканців стоянки) і 12-метровий коридор, третину якого займає комора. Комора – це колодязь, викопаний у кам’яній товщі, глибиною 7 метрів. В коморі встановлена драбина, бильця якої зроблені з кедра і затиснуті між двома бічними вертикальними стінками. При нападі розбійників таку довгу й глибоку яму перестрибнути ніхто не міг.

Джерело фото

Водоспад Сикавка

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині, фото-3

Водоспад розташований біля Сокільських скель, при підніжжі Сокільського хребта, недалеко від села Міжброди. Розташований при автошляху Чернівці - Путила (автошлях Р 64), тому легкодоступний. Вище цього водоспаду на відстані 100 м є ще один невеличкий (бл. 3 м) водоспад «Сикавка верхня».

Джерело фото

Водоспад Лужки

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині, фото-4

Водоспад знаходиться біля села Виженка, на заповідній території Вижницького національного природного парку. Являє собою середню частину долини потоку Виженка, що протікає паралельно до хребта з перевалом Німчич. Дорога сюди відгалужується вліво від основного шляху Вижниця - Німчич - Підзахаричі невдовзі після початку стрімкого підйому на перевал. Відстань від центру Вижниці - 6км, а від останніх хат села Виженка - 1км. Ця місцина використовується як для типового "шашличного туризму" жителями навколишніх населених пунктів, так і для прогулянок, спортивних походів і багатоденного відпочинку.

Відразу після повороту розміщений шлагбаум. Неподалік є кілька "пікнікових" галявин. Далі дорога погіршується, долина стає дуже вузькою, а бічні схили осипаються, всіваючи шлях гострими каменями, то ж не варто рухатися сюди на нових та блискучих автомобілях, тим більше у вологу погоду. У долині на берегах потоку розміщено кілька джерел мінеральних вод цінного, рідкісного складу. Також на потоці можна помилуватись невеличкими, проте мальовничими водоспадиками, дещо меншими за водоспад у Виженці.

Джерело фото

Центр відтворення зубра

Водоспади, печера і зубри - куди поїхати у вихідні на Буковині, фото-5

Еколого-просвітницький та науково-дослідний центр з відтворення популяції зубра діє у смт. Берегомет. Його основне завдання – виростити молодих зубрів для випуску у природне середовище для поширення цього виду на Буковині. Адже зараз ці тварини на грані вимирання й занесені до Червоної книги.

Раніше у Карпатах мешкала численна популяція зубрів, проте до 1923 року їх винищили.

Час роботи: еколого-просвітницький центр з відтворення популяції зубра відчинений для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

За попередньою домовленістю працівники центру проводять екскурсії також і у вихідні дні. Вартість екскурсії – 5 грн за дитячий квиток і 10 грн – дорослий.

Доїхати сюди можна на власному авто або ж рейсовими автобусами, які йдуть із Чернівців.

Джерело фото

Отже, обирайте локацію, плануйте маршрут та рушайте у цікаву мандрівку. Але обовʼязково зважайте на погоду, обирайте зручне взуття та одяг і не забудьте взяти з собою питну воду. 

Бажаємо гарних вихідних!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #новини Буковини #Буковина #літо #відпочинок #куди поїхати #туризм #цікаві місця #памʼятки природи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...