• Головна
  • Ісоп лікарський (Hyssopus officinalis): корисні властивості та протипоказання
Новини компаній
11:03, 7 вересня 2023 р.

Ісоп лікарський (Hyssopus officinalis): корисні властивості та протипоказання

Новини компаній

Ісоп лікарський (Hyssopus officinalis) – багаторічний напівчагарник, що є частиною сімейства Ясноткові. Він має прямостояче чотиригранне, гіллясте покрите волосками стебло, яке може виростати до півметра, а в деяких випадках і вище.

Лікувальні властивості

Ісоп лікарський (Hyssopus officinalis): корисні властивості та протипоказання, фото-1

Хімічний склад ісопу лікарського різноманітний і включає в себе дубильні речовини, гесперидин, пинен, глікозиди, смоли, іссоп, диосмин і камедь. Крім того, у ньому також присутні ефірні масла, які багаті рідкісними в природі пінекамфеном і лімоненом.

Особливо важливим є високий вміст аскорбінової кислоти в ісопі лікарському, який може сягати до 180 мг на 100 г свіжого листя. Ймовірно, саме цей надзвичайний хімічний склад є основним фактором, визначаючим його лікарські властивості.

Для виготовлення лікарських препаратів використовують пагони з листям, зібраним під час цвітіння, з яких готують відвари, настої, та настоянки.

Чимало характеристик цієї рослини роблять її схожою до шалфею. Адже ісоп лікарський так само володіє сильними протизапальними і знеболюючими властивостями. Може виводити з організму залишки речовини, завдяки сечогінним засобам.

Примочки приготовані з нього є дієвим засобом для того, щоб прибрати гематоми, які були отримані після травм, компреси з ісопу забирають біль при порізах і ранах.

Відвар — надзвичайно ефективний засіб, який має різноманітні корисні властивості. Він виявляється корисним при зменшенні виділення поту, подоланні запалення кон'юнктиви, лікуванні бронхіту та астми, а також при запаленні сечових шляхів. Відвар допомагає зняти запалення глотки і усуває неприємний запах з ротової порожнини.

Цей настій також має велике значення як засіб для підвищення загального стану літніх людей. Він сприяє підвищенню апетиту, поліпшенню травлення та зміцненню стінок шлунка. Крім того, він є ефективним глистогінним засобом.

​​Побічні реакції

Потрібно памʼятати, що ісоп лікарський має свої побічні властивості і протипоказання, тому перед використанням будь-яких препаратів або методів, пов'язаних з ісопом, важливо консультуватися з лікарем і дотримуватися рекомендацій фахівця.

Зазначено, що ісоп може мати стимулюючий вплив на серцевий м'яз та підвищувати тиск, що робить його небажаним для вживання гіпертонікам. Також важливо враховувати можливість викликати запори, і тому потрібно дотримуватися дозування при застосуванні препаратів ісопу.

Застереження також стосуються використання ісопу в курінні та пахощах, оскільки може виникати алергічна реакція та спазми. Особам з схильністю до алергій краще утриматися від таких методів використання ісопу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...