• Головна
  • В Україні хочуть зробити електронний реєстр для військовозобов’язаних: що варто знати
10:18, 19 вересня

В Україні хочуть зробити електронний реєстр для військовозобов’язаних: що варто знати

В Україні хочуть зробити електронний реєстр для військовозобов’язаних: що варто знати

У електронному Реєстрі будуть дані про військовозобов’язаних, призовників та резервістів.

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про електронний Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Про це повідомляє УНІАН.

До завдань реєстру пропонують додати ідентифікацію призовників, військовозобов’язаних та резервістів, оформлення, видачу, обмін, пересилання, вилучення, повернення державі та визнання недійсними документів військового обліку громадян України.

У цьому реєстрі будуть зберігатись персональні та службові дані про призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У тому числі там будуть дані про те, де є потреба у комплектуванні особового складу ЗСУ або інших військових формувань.

Мова йде про законопроєкт, який покращить обробку та використання даних у державному реєстрі для військового обліку та щоб отримати статус ветерани війни за воєнного стану. (№10062).

Авторами тексту цього законопроєкту є близько 100 депутатів. Його оприлюднили на сайті парламенту. Це має бути електронною-комунікаційна система, яка буде автоматизована.

Центральна виборча комісія, Державна податкова служба та Державна міграційна служба поставляють Міністерству оборони (яке є власником Реєстру) персональні дані всіх громадян України віком від 17 до 60 років для формування Реєстру. 

Відповідно про проєкту закону, Реєстр налагоджує обробку додаткових персональних даних, включаючи номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, інформацію про адміністративні правопорушення, володіння іноземними мовами, відомості про дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю, відомості про документи, що дають право на в’їзд та виїзд з України, відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом.

У пояснювальній записці зазначається, що завдяки цьому реєстру покращиться взаємодія між державними реєстрами. А через електронну процедуру військовослужбовці зможуть отримати статус учасника бойових дій, інвалідність внаслідок війни, членів сім’ї загиблих або померлих захисниць та захисників. 

Також законопроєктом передбачається можливість подачі заяв у паперовій та електронній формі, що визначає порядок, яким військовослужбовці можуть отримати статус УБД під час воєнного стану. 

Згідно з умовами законопроєкту, статус учасника бойових дій набувається автоматично після як сформується витяг на основі єдиного електронного ідентифікатора (QR-код, штрих-код, цифровий код).

Серед інших реформ, у проєкті закону створять Електронний кабінет призовника. Це - частина Реєстру, що відображає персональні дані конкретної особи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #військовозобов'язаний #резервіст #припризовник #ЗСУ #війна #військовий облік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...