• Головна
  • Як виростити тюльпани в горщику?
Новини компаній
09:25, 9 жовтня 2023 р.

Як виростити тюльпани в горщику?

Новини компаній

Хоча тюльпани й зацвітають у природних умовах одними з перших, багато людей хочуть, щоб вони квітли у будь-яку пору року. Зробити це сьогодні цілком реально навіть вдома за наявності посадкового матеріалу та дотримання певних умов. Купити якісні цибулини тюльпанів гуртом, доставлені безпосередньо з Голландії, можна в інтернет-магазині «Флоріум».

Вибір горщика та підготовка ґрунту

Для вирощування тюльпанів можна використовувати горщики будь-якої форми з кераміки, скла або пластику. Обов'язковими умовами, що висуваються до ємності для пророщування, є:

  • глибина — від 20 до 40 см;
  • діаметр — близько 20 см;
  • наявність отворів для дренажу.

Ґрунт можна купити у квітковому магазині або приготувати самостійно, змішавши в рівних кількостях:

  • листову та городню землю;
  • компост чи перегній.

У цю суміш слід додати торф та пісок. Останній можна замінити вермикулітом. Перед висаджуванням цибулин ґрунт слід обробити розчином марганцівки або прожарити в духовці.

Як виростити тюльпани в горщику?, фото-1

Вибір і підготовка цибулин тюльпанів

Для вирощування у горщику найчастіше вибирають ранні, прості або махрові сорти рослин, а також гібриди Дарвіна. Можливе вирощування інших сортів тюльпанів. Цибулини повинні бути здоровими та з гладкою поверхнею, мати діаметр близько 4 см. Посадковий матеріал перед висадкою необхідно продезінфікувати в прохолодному розчині марганцівки. Для швидшого проростання його слід очистити від непотрібної верхньої коричневої луски.

Посадка тюльпанів у горщик

Процес посадки цибулини полягає в її заглибленні в ґрунт на 3 см. При цьому її верхівка має виглядати із землі. Посаджені цибулини відразу треба полити водою з кальцієвою селітрою. Якщо треба буде додавати ґрунт через його осідання після поливу, робити це треба так, щоб верхівка цибулини виступала над поверхнею.

Умови зберігання та вирощування

Після завершення процесу посадки горщик слід помістити в підвал або холодильник для стратифікації. Цей процес буде повноцінним лише за умови підтримки температури в межах +5–10 градусів. Тримати ємність у таких умовах слід 16–18 тижнів, не забуваючи зволожувати ґрунт.

Догляд та захист від шкідників і хвороб

У цей період рослинам знадобиться полив (двічі на тиждень обприскування з пульверизатора і 1–2 щомісячних підживлень кальцієвою селітрою і сульфатом кальцію). Розкриття бутонів, що вже з'явилися, можна прискорити шляхом збільшення температури в приміщенні до 10–20 градусів і продовження світлового дня на пару годин за допомогою лампового освітлення. Основну небезпеку для тюльпанів у період їх вигонки становлять грибкові захворювання:

  • фузаріоз;
  • тифульоз;
  • вірус строкатості;
  • серпнева хвороба.

Причиною їх розвитку є підвищена температура та перезволоження. Оскільки врятувати рослину після зараження практично неможливо, важливо не допустити захворювання. Для цього перед посадкою ґрунт та цибулину слід обробити фунгіцидами або марганцівкою.

Не менш небезпечними для молодих рослин є шкідники у вигляді кореневих нематодів, попелиці та цибульного кореневого кліща. Якщо з'явилися перші ознаки ураження тюльпанів цими шкідниками, рослини слід негайно обробити Карбофосом. У разі неефективності такого заходу цибулини слід дістати з ґрунту та знищити.

Передача тюльпанів у відкритий ґрунт

Після закінчення цвітіння й обсипання пелюсток можна не викидати цибулини, а спробувати зберегти рослину. Для цього необхідно:

  • зрізати квітконос, залишивши листя;
  • продовжувати поливати рослину, поступово скорочуючи полив (припинити його треба лише після повного пожовтіння листя);
  • внести підживлення у вигляді мінерального комплексу, призначеного для кімнатних рослин.

Коли надземна частина повністю засохне і самостійно відімре, слід викопати цибулину з горщика, очистити і підсушувати в затемненому, теплому, добре провітрюваному місці протягом кількох тижнів. Підготовлену в такий спосіб цибулину слід загорнути в папір або покласти в коробочку з картону і зберігати в холодильнику за температури +3–6 градусів. У вересні-жовтні цибулину можна висаджувати у ґрунт.

У домашніх умовах за чіткого виконання досить простих правил тюльпани можна виростити практично в будь-яку пору року. Вирощуйте свої мрії із цибулин, замовлених на сайті Florium.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...