• Головна
  • Насильно забирають і одразу на фронт - Чернівецький обласний військкомат спростовує чутки
12:16, 8 грудня 2023 р.

Насильно забирають і одразу на фронт - Чернівецький обласний військкомат спростовує чутки

Насильно забирають і одразу на фронт - Чернівецький обласний військкомат спростовує чутки

Тема повісток, мобілізації та роботи ТЦК не перестає бути актуальною. Особливо активно в медіапросторі її обговорюють, коли “спливають на поверхню” певні скандали, повʼязані з перевищенням повноважень працівників ТЦК. 

Темою видачі повісток, роботи військкоматів та мобілізації регулярно зачіпає буковинців та чернівчан. Особливо вона починає цікавити людей тоді, коли в інфопросторі шириться скандальна публікація. 

Тому сайт 0372.ua зібрав найпоширеніші питання щодо роботи військкоматів, зокрема:

  • Хто звільнений від мобілізації?

  • Які найпоширеніші фейки і чутки про видачу повісток і мобілізацію? 

  • Чи мають право працівники ТЦК насильно забирати чоловіків? 

  • Куди звертатися, якщо людина вважає, що працівники ТЦК порушили її права або права родича призовного віку?

  • Якщо повістку вручили людині, яка має інвалідність чи фізичні вади, що в такому випадку робити?

Усі ці питаннями поставили Службі зв'язків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП. Відповіла на них начальниця служби зв’язків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП майор Тетяна Гайдащук. 

Хто звільнений від мобілізації?

Чіткий перелік таких визначений в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Це працівники, які заброньовані за державними органами, підприємствами, установами, організаціями; особи, визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я; студенти, які навчаються за денною формою тощо. Тим військовозобов’язаним, які мають право на відстрочку, необхідно прибути в ТЦК та СП і підтвердити це.

Які зараз найпоширеніші фейки і чутки про видачу повісток і мобілізацію? 

Поширеним є наратив про те, що військові ТЦК та СП це люди, які служили виключно в кабінетах. Насправді значний відсоток наших військових мають досвід служби в бойових частинах, чимало за станом здоров’я не можуть бути на передовій. Сотні воїнів через поранення, втрату здоров’я повертаються з фронту та проходять службу в ТЦК та СП і їх кількість зростає. 

Також поширюють фейк, наче людей одразу відправляють на фронт. Натомість всі мобілізовані, які не проходили військової служби, обов’язково направляють до навчальних центрів для військової підготовки, також і за кордоном. 

Загалом, російська пропаганда всіляко сприяє тому, щоб ширилися різні фейкові ролики, дописи, де громадян налаштовують не звертатися в ТЦК та СП, чинити опір військовослужбовцям. 

Підпишіться на наш Viber

Чи можуть родичу вручати повістку для тієї людини, якій її виписували?

Повістка має бути вручена особисто в руки.

Чи мають право працівники ТЦК насильно забирати чоловіків? 

Національній поліції надано право адміністративно затримувати військовозобов'язаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до ТЦК.  

За порушення правил військового обліку та ухилення від призову передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Ухилянтам під час мобілізації загрожує покарання терміном до 5 років позбавлення волі.

Куди звертатися, якщо людина вважає, що працівники ТЦК порушили її права або права родича призовного віку?

Якщо громадяни вважають, що з боку військовослужбовців ТЦК та СП є порушення, вони можуть звернутися в поліцію, на гарячу лінію Чернівецького обласного ТЦК та СП (0372 52 55 61), Міністерства оборони ( 0 800 500 442). 

А також можна звертатися за номером 0372 52 55 61з будь-яких питань щодо призову та проходження військової служби під час мобілізації.

Якщо повістку вручили людині, яка має інвалідність чи фізичні вади, що в такому випадку робити?

Тим військовозобов’язаним, які мають право на відстрочку у зв’язку із станом здоров’я, необхідно прибути в ТЦК та СП з відповідними документами, підтвердити це та отримати витяг з протоколу.  

Чоловіків закликають не зволікати, звертатися в ТЦК та СП, опановувати військово-облікову спеціальність та захищати Україну. Є змога проходити службу в різних військових частинах, зокрема долучитись до батальйону, який формується в області. Пропонуються посади і для тих, хто є обмежено придатним до служби.

Про те, де і кому можна за законом вручати повістки, і як зробити, щоб військкоми не зупиняли на вулицях, читайте у наступному матеріалі.

Читайте також за цією темою:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #новини Буковини #ТЦК #військкомат #мобілізація #повістки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...