• Головна
  • Оренда житла та як уникнути квартирних шахраїв у Чернівцях - БЛОГ
10:20, 9 лютого

Оренда житла та як уникнути квартирних шахраїв у Чернівцях - БЛОГ

Оренда житла та як уникнути квартирних шахраїв у Чернівцях - БЛОГ

Для молодих сімей, особливо тих, що тільки починають свій шлях разом, пошук житла може бути складним і фінансово навантаженим процесом.

Житлове питання в Україні залишається, мабуть, однією з найважливіших проблем. Від їх вирішення може залежати не лише гармонія і розуміння в сім’ї, але навіть народження дітей. Винаймати житло без шахраїв сьогодні можливо, якщо дотримуватися правил безпечної оренди. На жаль, під час війни активізувалося чимало фальшивих власників квартир, які насправді ними не володіють, або ж рієлторів, які хочуть ошукати людей.

Я стикнулась особисто з цією проблемою під час пошуку оренди квартири зі своїм хлопцем. Шукали оголошення на всіх можливих платформах, але переважно рієлтори та власники публікують свої квартири на Olx.ua. Пошук омріяного житла тривав приблизно півтора місяця. За цей час ми зателефонували десяткам власникам квартир, змінили трьох рієлторів та майже втратили віру.

Проте ввечері 28 січня в котрий раз зайшовши на Olx, я побачила саме ту квартиру, яку ми шукали: оренда від власника, євро-ремонт, нові меблі, чудова кухня та ванна кімната, ще й в центрі міста. Найголовнішою і найпривабливішою була ціна - всього 6 000 гривень. Тільки зараз я розумію, що таке неможливо, враховуючи стан і локацію даної квартири. Проте, тоді мені здавалось, що нам просто пощастило. Вранці 29 січня, я набрала пані Зоряну (таке ім’я було вказано в її соцмережі), але не отримавши відповіді на дзвінок, написала про те, що хочемо подивитись квартиру та якщо все сподобається - винайняти її. Що було далі, можете переглянути нижче:


Звісно, ми розчарувались і все-таки вирішили знайти кваліфікованого рієлтора, який допоможе нам у розв'язанні даного питання. Пошуки тривали недовго, приблизно декілька днів. Знайшли адекватного рієлтора, це - пані Ірина виявилась дуже відкритою та комунікабельною людиною. Показувала квартири, відповідала на всі наші запитання, цікавилась нашими побажаннями та давала поради. Рієлтор Ірина погодилась поділитись цими порадами, які точно знадобляться вам при пошуку квартири:

1. Власник чи рієлтор просить оплату за бронювання перегляду квартири:
Перегляд квартири перед орендою чи в пошуку бажаного житла — безоплатний. Ви не повинні платити ні, щоб переглянути квартиру, ні щоб Вам її “притримали”. Зазвичай перегляди відбуваються по черзі. Тобто, якщо кілька людей забронювало, то вам просто назначають годину на яку ви приходите і дивитесь квартиру. Після цього ви повідомляєте рішення власнику житла - чи готові ви орендувати, чи цей варіант вам не підходить.
2. Власник нічого не знає про квартиру, не може відповісти на запитання:
Оглядаючи квартиру можна ставити детальні питання, які допоможуть розпізнати, що перед Вами справді власник житла, а не шахрай. Запитуйте, які сусіди живуть поряд, чи є у них діти, чи собаки, коли останній раз робили косметичний ремонт у квартирі, як працює холодильник, скільки виходить комуналка зимою, чи де розетка у спальні тощо.
Власник житла вільно відповідатиме на питання. Натомість якщо людина не може відповісти чи говорить нечітко - слід бути обережним.
3. Власник чи рієлтор у листуванні квапить Вас, розповідає, що квартиру вже готові оплатити одразу кілька людей:
Часто, щоб зіграти на емоційному стані людини шахраї кваплять потенційних орендарів. Кажуть, що за цим житлом вже стоїть черга людей, й всі готові її оплатити. Однак, це звичайна маніпуляція, й поспішні рішення ухвалювати не потрібно.
4. Власник чи рієлтор просить надіслати Ваші паспортні дані:
Надсилати фотографії паспорта власнику квартири чи рієлтор не слід, це ваші особисті дані, які невідома особа може використати у своїх цілях.

Щоб уникнути квартирних шахраїв дотримуйтесь наступної схеми:
1. Шукайте оголошення на Olx від перевірених авторів, перегляньте відгуки на автора;

2. Обов'язково зв’язуйтеся з власником чи рієлтор телефоном, переконайтеся, що перед Вами реальна людина;
3. Домовтеся про перегляд квартири, краще якщо ви зможете піти на огляд не самі, а з другом, родичем тощо;
4. Задавайте питання про квартиру, цікавтесь її станом, минулими жильцями;
Не оплачуйте гроші за квартиру наперед;
5. Не соромтеся запитувати про документи на квартиру;
6. Підпишіть договір про оренду, у ньому пропишіть всі важливі для вас деталі, зафіксуйте ціну оренди на кілька місяців, чи рік.
7. Обліковий запис. Часто на сайтах оголошень шахраї постійно створюють нові облікові записи, тому що попередні потрапляють у чорний список. Тому дивіться на дату створення облікового запису й дату публікації оголошення, читайте відгуки обов’язково.

Що робити, якщо став жертвою шахраїв?
Є кілька варіантів щодо ваших дій. Усе залежить, наскільки серйозною є ситуація, у яку ви потрапили. У будь-якому разі потрібно вернутися до адвоката з нерухомості. Часто шахраї відчувають свою безкарність, тому що сподіваються на вашу необізнаність. Проте достатньо натякнути на адвоката й пригрозити судовою тяганиною, і конфлікт можна вирішити. Також звернутися із заявою про злочин у поліцію. Довести факт шахрайства доволі не просто, але повідомити про це правоохоронні органи потрібно. Якщо втрачені кошти повернути не вдасться, звертайтеся до суду з позовом проти шахраїв і вимагайте стягнути матеріальні збитки. І в такому разі вам у пригоді стане адвокат, адже він добре знає, як сформулювати позовні вимоги так, щоб суд ухвалив рішення на вашу користь.

Будьте наполегливими. Якщо ви натрапили на аферистів, не здавайтеся. Розкажіть про свою ситуацію в ЗМІ, у соцмережах. Якщо справа набуде розголосу, у вас буде більше шансів повернути гроші, а також допоможе іншим людям не стати жертвами шахраїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квартири #оренда #Чернівці #Буковина #новини #шахраї #аферисти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...