Новини компаній
09:33, 12 лютого

Які шини обрати для кросовера

Новини компаній

Сегмент позашляхових автомобілів включає великий спектр транспортних засобів з різним ступенем ходимості – від паркетників до екстремальних всюдиходів. Відповідно до цього слід підбирати і шини, які будуть відповідати не тільки параметрам машини, але і умовам експлуатації. На що слід звернути увагу при покупці позашляхових покришок – в нашому матеріалі.

Які шини обрати для кросовера, фото-1

Загальні відомості

Шини для кросоверів повинні бути міцнішими і витривалішими, володіти більшою вантажопідйомністю, ніж моделі для легкових авто. Це стосується всіх позашляхових покришок, включаючи варіанти для паркетників. Справа в тому, що машини класу SUV важкі, вони схильні до серйозних навантажень, особливо, коли йдеться про екстремальні поїздки по бездоріжжю. Ось чому шини для них випускаються з великим індексом вантажопідйомності, а також з укріпленими боковинами, які не схильні до деформації і механічного впливу.

Кроссоверну шину відрізняє високий профіль. Низькопрофільна шина категорично не підходить для важкого всюдихода – вона не впорається ні з його масою, ні з умовами, в яких використовуються подібні авто. Виняток можуть скласти тільки компактні паркетники, розраховані на міську експлуатацію.

Найчастіше виробники покришок випускають позашляхову гуму з відповідним літерним позначенням прямо в назві моделі, наприклад, Michelin X-Ice North 4 SUV. Однак це, скоріше, позначка для користувачів. Ніякими міжнародними нормами подібне маркування не регламентується. Доказом тому служать позашляхові покришки, які не мають таких літер в назві – Dunlop Grandtrek AT5, Continental CrossContact ATR, Hankook Dynapro AT2. Ці та багато інших моделей від провідних світових виробників можна знайти в каталозі інтернет-магазину Infoshina.

Зовсім інша справа, коли мова йде про те, в яких умовах можна використовувати кроссоверну гуму. Ці параметри обов'язково вносяться в маркування.

Які шини обрати для кросовера, фото-2

Маркування позашляхових шин

Найчастіше на етикетках покришок для всюдиходів можна побачити літери АТ, що означає, All Terrain або «вседорожна». Це свідчить про те, що модель можна застосовувати як для їзди по асфальту, так і для ґрунтових доріг. Протектор цих покришок досить виразний, але не агресивний. Деякі моделі мають додатковий маркер M+S – «бруд плюс сніг». Такі шини можна використовувати в якості всесезонних. Однак експерти рекомендують робити це тільки в регіонах з м'яким кліматом. АТ-шини навряд чи впораються з повною відсутністю доріг. Але добре показують себе на сільських ґрунтових трасах.

Якщо вас тягне підкорення незвіданої місцевості, краще звернути увагу на так звані «грязьові шини», марковані буквами MT або Mud Terrain. Їх відрізняє яскраво виражений агресивний протектор з великими широко розставленими шашками і глибокими дренажними канавками. Ці комплектуючі підходять для позашляховиків з повним приводом, блокуваннями і зниженим рядом передач. Покришки прекрасно справляються зі складними ділянками бездоріжжя, але втрачають керованість на асфальті, так що для швидкісної їзди і маневрів точно не підійдуть.

Які шини обрати для кросовера, фото-3

Виробники шин подбали і про власників міських кросоверів. Для них випускають шини з маркуванням HT або Highway terrain. Їх відрізняє стриманий протектор і хороший дренаж. Любителі швидкісного і спортивного водіння можуть звернути увагу на моделі з маркуванням ST – Sport Terrain. Вони забезпечують ідеальне зчеплення в різних швидкісних режимах, при цьому повністю відповідають високим вимогам паркетників.

Нарешті, не можна не згадати шини з маркуванням XT, Extreme Terrain. Максимально прокачані позашляхові шини для любителів найбільш екстремальних маршрутів. Їх легко визначити по яскраво вираженому, глибокому і агресивному протектору з глибокими дренажними борознами. Для асфальту така шина не підійде зовсім. Зате відмінно показує себе там, не пройде жодна інша модель.

Які шини обрати для кросовера, фото-4

Сезонність позашляхових шин

Як і у легкових, у кросоверних покришок є градація по сезонності. Літні виготовляються з більш жорсткого компаунда, що дозволяє легко справлятися з високими температурами. Для зимових розробляються особливі гумові суміші, які допомагають зберігати необхідний рівень еластичності навіть в суворих умовах Крайньої Півночі. Крім того, протектор зимових моделей розрахований на рух як по товстій крижаній кірці, так і по глибокому пухкому снігу.

Всесезонні моделі також присутні в сегменті SUV-шин. Однак їх застосування регламентується кліматичними умовами регіону. Найкраще використовувати такі покришки в місцях з м'якими зимами, де сніг швидко тане, а низькі температури не тримаються занадто довго.

Популярні бренди і моделі шин для електрокарів

Популярність електромобілів з кожним роком зростає. Ці транспортні засоби відрізняються екологічністю і комфортабельністю. Однак є один нюанс, який слід враховувати власникам електрокарів. Мова про покришках. Справа в тому, що авто на електричній тязі вимагає комплектуючих, які дозволять оптимально витрачати паливо – в даному випадку, заряд двигуна. Тому знадобляться покришки з низьким опором коченню. Світові бренди, які випускають шини, роблять все більший акцент саме на цій характеристиці, щоб задовольнити зростаючий попит на електрокари і комплектуючі для них.

Основні вимоги до EV-шин

Оскільки електромобіль значною мірою відрізняється від машини з двигуном внутрішнього згоряння, покришки, які отримали маркування EV, мають специфічні характеристики. Існує цілий ряд критеріїв, які враховуються при розробці автогуми для електрокарів.

Висока вантажопідйомність. Як відомо, електромобілі важче звичайних машин за рахунок важкої акумуляторної батареї. Ось чому покришки повинні володіти міцним каркасом, бути міцними і стійкими до зносу. Також важливо, щоб боковини були додатково укріплені і не деформувалися при маневруванні і входженні в повороти. Посилена конструкція і компаунд підвищеної жорсткості – ось параметри ідеальних шин для електромобілів.

Покращена тяга і зчеплення. Електрокари відрізняються високим крутним моментом під час гальмування і набору швидкості. Відповідно, автогума повинна забезпечувати надійний контакт з дорогою, щоб відповідати параметрам авто. Тому пляма контакту у EV-шин має бути більш широкою і плоскою.

Низький опір коченню. Ця характеристика дозволить економити заряд батареї, продовжуючи пробіг. Чим нижче показник опору, тим більше кілометрів авто пройде на одній «заправці». Ось чому виробники шин зосереджуються на зниженні опору коченню, удосконалюючи склади компаундів і дизайн протекторних малюнків.

Посилений акустичний комфорт. На відміну від автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, електромобілі працюють набагато тихіше. Відповідно, і шини не повинні створювати додаткового шуму. Виробники комплектуючих застосовують інноваційні матеріали для гумових сумішей і видозмінюють форму дренажних канавок, щоб поліпшити цей параметр.

Як бачимо, будь-який електрокар потребує спеціалізованої гуми. Це дозволить повною мірою розкрити потенціал транспортного засобу і відчути всі переваги управління екологічної суперсучасної автомашиною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...