• Головна
  • Чи продають російські товари в магазинах Чернівців
11:03, 22 лютого

Чи продають російські товари в магазинах Чернівців

Чи продають російські товари в магазинах Чернівців

24 лютого – день повномасштабного вторгнення росії в Україну. Українці змінили ставлення до країни-агресора та намагалися зробити все, щоб російського в Україні було якнайменше. Стосується це не тільки культурної сфери, а й торгівлі. Тепер в українських магазинах складно знайти російські товари та продукти з білоруськими чи російськими назвами, але журналісти 0372 перевірили декілька популярних магазинів Чернівців.

Імпорт із росії на певні товари заборонений із 2016 року. Але шпарини для ввезення товарів все одно знаходили – зокрема, юридично оформляли все так, аби продукція не вважалася російською. У квітні 2022 року російський імпорт знову заборонили, вже повністю. Проте у деяких чернівецьких магазинах досі можна купити російські товари.

Для початку ми розкажемо як розпізнати російські чи білоруські товари на полицях:

Товари виробництва рф — промарковані штрих-кодом, що починається з цифр "46". Діапазон цифр на початку коду може бути від "460" до "469".

Але і вони можуть замаскуватись під коди нейтральних країн. Можна дивитись на розділ "Виробник", але цей спосіб також вони замаскували, тому можна читати якою мовою написано назву товару. Однак варто звертати увагу не лише на російські товари, а й товари тих міжнародних компаній, які ще досі не вийшли з ринку рф, і продовжують сплачувати податки в росії. 

Найлегший спосіб як дізнатися, чи компанія працює на ринку росії — за допомогою телеграм-бота BoycottRussiaBot. Його створили українські розробники. 

Які ще популярні компанії не вийшли з рф:

Bonduelle, Always Vivienne Sabo, Redmond, METRO, Auchan, Pfizer, Philip Morris, Lenovo, Asus, Gillette, Fairy, Tide, Ariel, Lenor, Mr. Proper, Pampers, Always, Head & Shoulders, Pantene, Old Spice, Hugo Boss, Max Factor тощо. Проте це далеко не весь перелік. 

Ось що ми знайшли на полицях магазинів:

Обов’язково звертайте увагу на те, чи на продукті написано "Український продукт" або "Зроблено в Україні" - у 80% це товар, який не вийшов з ринку рф і змінив його назву.

На фото ми бачимо крем для рук "Silky Hands", який ще нещодавно був "Бархатные ручки" -  це російська ТМ, що перейшла в категорію світових брендів. Цей крем виробляють в Україні, і на упаковку навіть наклеїли наліпку "український продукт". Мабуть, щоб назва крему не відлякувала покупців. Але виробляє цей крем британська компанія Unilever, яка не вийшла з ринку рф. Вони лише заявили, що скорочують свою діяльність на росії.lMroCDlr6Pcn6JgLrVyUL-YG6WXCgt0YciB4zIn9W1znEyKRlYtz6AKw2cu6giYbB270Lhrumve6axeKBw3UsMTkbGnwQGnc62ZhLtPLJq-aL_I55fs-CtUOUd1bLA067_7-TJTBsTM_Weg3VD6K5rQ

Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Серед засобів для видалення волосся вдалося знайти продукцію з російським штрих-кодом, який починається з числа 46. Зокрема це різні товари від канадської торгової марки “Veet”, які виготовлені в Росії.

Y_D3FjMRb8YvNLwvif-YW9ogji_1hemGd4C2znG6TX1v7IlGspB-V8S_6AoFlDpFrZh0n1BVcD85ZOrDLFSqN066hpj6NYOorqjiqgUGcMHjCnrajiJJI_2E_OQ9uIJlaViJVQKKmtOI8gEs80wXMqk

Також на полицях можна знайти зубну пасту Splat, яку для українського ринку виробляють у Болгарії. Однак цю марку заснував російський підприємець, і на росії продовжує діяти один із заводів бренду.

Ще один приклад ополіскувач "Лісовий бальзам". Вказано єгипетський штрих-код, єгипетський виробник та український імпортер ТОВ "Юнілівер Україна". Але на сайті в розповіді про властивості зубної пасти чотири рази згадується Міністерство охорони здоров’я російської федерації і що ці властивості підтверджені клінічними випробуваннями «УГМУ МОЗ РФ, 2013» Ну і звісно ж з наліпкою "Продукт України".

zC1MvlPfPiNG-cOqoVJypxWKIR2flC4ozkW8NcF14sCxnS5O7IqD4fOnzLYs18avDWQ-vyOz-cj9aigwtTYK5pRmYaFvO9B78-GtRno-VaELHqAERYhO2m-3urNt0cFL5-tRb1Q_HflZLvA88X7uLT4

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

wPPQCnZoPkAEnj_tMrBCtts_Q2a2l7GqtUob5KKu8E9Sewz6rbuxMsOAYGOZj0GIpbR3ru7kkKIx9CUgbP1RCFa0u3rh3T-QSGBA23M94fAexJ8rNGJ7Eov0r3qD4fi6hYcjR5wI1LIFxgp0a7tQ0Ec

M41YvZkCP5frl3kkzq3JMR1SmWN9wPu5DER5SxthXKTUbBFeX6OSbm7m843RczMYLcJN-lcP0rn0T_50BiIuzDNZ7DAZuuVgDRqkI37zBajIWHC4nbZH-Qyo_JfSKdh2ouBRHX__Y88wE2RZmMHWphQ

Ще декілька товарів, які виготовлені в Україні, але є продукцією росії.

До таких товарів відноситься і шампунь "Чиста лінія", освіжувач повітря "Breesal", косметика білоруських компаній "БЕЛОР-ДИЗАЙН" та "РЕЛУИ БЕЛ".

Також зубні щітки та пасти американської торгової марки «Colgate» із російським штрих-кодом. На цінниках продукції виготовленої у росії чомусь вказаний Китай як країна-виробник, але це не відповідає дійсності.

Чому не варто купувати російське:

Це питання риторичне, проте для довідки для людей, які досі купляють російські чи білоруські товари, пояснюємо - виручені від продажів в Україні гроші осідають у росії у вигляді сплачених податків. З яких потім фінансується війна проти українців.

Читайте також: 20 лютого Буковина проводжає в останній шлях шістьох захисників

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рф #російські товари #росія #продукція #Україна #новини #війна #Буковина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...