• Головна
  • Два туалети на місто - чому у Чернівцях не вистачає вбиралень
11:46, 23 лютого

Два туалети на місто - чому у Чернівцях не вистачає вбиралень

Два туалети на місто - чому у Чернівцях не вистачає вбиралень

У Чернівцях однією з актуальних проблем - є громадські вбиральні. У цьому матеріалі журналісти 0372 розібрались, хто ж відповідальний
за облаштування громадських вбиралень, та чи планують встановити модульні. 

У Чернівцях зростає обурення серед мешканців через відсутність громадських вбиралень у різних частинах міста. Чернівці, яке славиться своєю архітектурою та культурною спадщиною недостатньо обладнане зручностями для особистої гігієни. Чернівчани та туристи вимушені стикатися з необхідністю довгих пошуків громадських вбиралень або шукати альтернативні варіанти.

Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

Така ситуація вимагає уваги від місцевої влади, то ж ми звернулись до міської ради з питаннями, які турбують мешканців міста.

Міська рада повідомила, що сьогодні у Чернівцях є дві комунальні громадські вбиральні: на вул. Заводській, 15-А та вул. Перемоги, 5. Всі інші - приватні. Одна з найпопулярніших вбиралень Чернівців  знаходиться на Соборній площі. Вона приватна, але звісно, у людей немає вибору, тому змушені користуватись нею.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, визначення на об’єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень. Згідно ст. 15 цього Закону власник об’єкта благоустрою щодо об’єктів приватної власності, орган державної влади та орган місцевого самоврядування щодо об’єктів благоустрою державної та комунальної власності відповідно до законодавства забезпечує встановлення на об’єкті благоустрою громадських вбиралень.

Якщо простою мовою, то виконавчі органи сільських, селищних, міських рад визначають, де на обʼєктах благоустрою мають знаходитись громадські вбиральні. А встановлюють вбиральні власники цих обʼєктів.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

Чернівчани жаліються, що туалети, які знаходяться в центрі міста, є платними. Журналісти 0372 поцікавились, чому так, і хто відповідає за підняття цін.


Керівниця управління комунікацій Людмила Кушнір розповіла, що послуги з утримання громадських вбиралень на вул. Заводській, 15-А та вул. Перемоги, 5 фінансуються з місцевого бюджету, тому вони є безкоштовними.

А тарифи на послуги з користування визначаються власником об’єкта благоустрою окремо для приватних громадських вбиралень. 

Найголовніше питання полягало в тому, чи планують все-таки облаштувати модульні вбиральні й скільки коштів на це виділять?

За рішенням міської ради VIII скликання від 17.12.2021 р. у 2024 році передбачено 4 млн грн на закупівлю та встановлення модульних вбиралень. Проте, питання модульних вбиралень поки відтерміновано через їх високу вартість.

Департаментом транспорту оголосив онлайн-опитування щодо визначення локацій.
За результатами опитування отримано 584 відповіді:
1. Центр міста – 276 голосів;
2. Сквер біля ЧНУ – 66 голосів;
3. Мікрорайон «Проспект Незалежності» – 44 голоси;
4. Центральний парк ім. Т. Шевченка – 39 голосів;
5. Парк "Жовтневий" (частина від вул. Пилипа Орлика до вул. Сергія Скальда) – 34 голоси;
6. Парк "Жовтневий" (частина від вул. Сидора Воробкевича до вул. Південно-Кільцевої) – 20 голосів;
7. Сквер на вул. Кордуби – 19 голосів;
8. Мікрорайон "Гравітон" – 15 голосів;
9. Мікрорайон "Південно-Кільцева" – 11 голосів;
10. Мікрорайон "Бульвар Героїв Крут" – 7 голосів;
11. Парк ім. Ю. Федьковича – 5 голосів.

Читайте також:Як у Чернівцях формується тариф на воду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадські вбиральні #міська рада #Чернівці #новини #Буковина #чернівчани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...