Реклама
10:00, 5 березня 2024 р.
Як допомогти дитині впоратися з постійним психологічним булінгом
Реклама
Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство, але що робити, якщо вашому чаду загрожує щось, що неможливо побачити очима, але що відчутно ранить її серце? Психологічний булінг — це тонка, але руйнівна форма знущання, яка може чинити сильний негативний вплив на емоційний добробут дитини. У цій статті ми розкажемо, як ефективно та з розумінням підтримати й допомогти дитині, яка потерпає від постійного психологічного булінгу та знущань з боку однолітків.
Корисні поради батькам
Один із найголовніших кроків у допомозі дитині — це відкритий і чесний діалог. Виділіть час, щоб поговорити з дитиною в спокійній атмосфері. Запитайте її про переживання, вислухайте без осуду, не перебивайте, не квапте. Уважно та щиро прислухайтеся до її почуттів. Якщо дитина емоційно розповідає вам про те, як її ображають у школі, відзначте, що ви розумієте і цінуєте її відвертість. Обійміть дитину, візьміть за руку, покажіть, що ви на її боці. І запевніть малюка в тому, що ви обов'язково йому допоможете.
Батькам важливо розуміти, що діти часто стають жертвами булінгу через нерозуміння соціальних взаємодій. Тому дуже важливо навчати дитину навичок здорового спілкування та встановлення кордонів. Наприклад, необхідно пояснювати і показувати на особистому прикладі, як ввічливо, але твердо казати "ні", а також як правильно виражати свої почуття і думки, спілкуючись з однолітками, вчителями та іншими людьми.
Також не варто забувати про те, що постійний психологічний булінг може сильно підірвати самооцінку дитини. Тому необхідно активно працювати над тим, щоб зміцнювати її впевненість у собі. Хваліть дитину за успіхи в навчанні, підтримуйте в складних ситуаціях. Також заохочуйте участь дитини в активностях, які дадуть їй змогу почуватися цінною та успішною, стати частиною колективу та розвинути навички спілкування. Це може бути спортивна команда, творчий проєкт тощо. І ще. Якщо розумієте, що самі не справляєтеся, ніколи не соромтеся звертатися по професійну допомогу. Психолог може запропонувати додаткові індивідуальні стратегії для ефективного розв'язання проблеми булінгу.
Справлятися з булінгом — непросте завдання як для дітей, так і для їхніх батьків. Але любов, підтримка і розуміння — ваша суперсила в подоланні наслідків цієї проблеми. Навчайте дитину бути емоційно стійкою, опановувати навички спілкування та стратегії самозахисту. Вдома створюйте атмосферу турботи, любові та безпеки. Будьте для дитини найкращим другом, якому вона може довіряти і розповідати про свої почуття, страхи, переживання.
А щоб глибше зрозуміти проблему психологічного булінгу, рекомендуємо ознайомитися з фаховою статтею психологині Марії Сичинської - https://sychynska.com/slova-yaki-ranyat-rozuminnya-ta-podolannya-psyhologichnogo-bulingu/. У ній авторка надає цінні поради батькам для ефективного виявлення та реагування на прояви булінгу. Стаття також розкриває важливість соціальної підтримки жертв і акцентує на важливості освітніх програм для зміни суспільного ставлення до цієї надважливої проблеми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:53
Вчора
20:23
Вчора
19:48
Вчора
16:24
Вчора
15:32
Вчора
15:00
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі