• Головна
  • Чому українські консульства перестали обслуговувати чоловіків за кордоном
11:23, 24 квітня

Чому українські консульства перестали обслуговувати чоловіків за кордоном

Консульство України в Мілані

Консульство України в Мілані

23 квітня українські консульства за кордоном тимчасово припинили надавати послуги громадянам України призовного віку. Із чим це повʼязано, пояснили в МЗС.

Міністерство закордонних справ України відповіло на найбільш поширені запитання, пов’язані з тимчасовими обмеженнями консульських послуг для чоловіків призовного віку.

Нещодавно був ухвалений і підписаний новий закон про мобілізацію, і чимало нормативних актів, якими регламентується консульська робота, потребуватимуть оновлень. Так само зміни торкнуться систем МЗС, які використовуються для виконання консульських функцій.

Тому 23 квітня цього року МЗС тимчасово припинило прийом нових заяв на консульські дії для громадян України - чоловіків 18-60 років (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну).

Це - тимчасовий крок для вирішення питань військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном, а також розв’язання технічних питань разом з іншими державними установами.

У новому розділі на сайті МЗС ви можете знайти відповіді на запитання щодо запроваджених змін:

  • Якщо людина подала заяву до 23 квітня, чи це означає, що вона не отримає послуги?
  • Коли завершаться тимчасові обмеження?
  • Чому обмеження введені до вступу в дію нового закону про мобілізацію?

Зазначається, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, будуть розглянуті та опрацьовані, у тому числі заяви на оформлення закордонного паспорта.

Обмеження не застосовуються, коли кінцевий отримувач послуг не чоловік, а, наприклад, його дитина.

Після 18 травня, коли набуде чинності Закон про мобілізацію, надавати консульські послуги чоловікам призовного віку будуть вже з урахуванням змін.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також прокоментував інформацію, що військовозобов'язаним чоловікам закордоном призупинили надання консульських послуг:

"Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно.

Невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #закон про мобілізацію #консульство #МЗС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...