
Реклама
14:14, 16 травня 2024 р.
Інсулінорезистентність: чому виникає та як покращити стан хворого
Реклама
За останніми показниками, більшість людей у всьому світі мають інсулінорезистентність або знаходяться на стрімкому шляху до її утворення. Цей стан організму є головним фактором для розвитку цукрового діабету 2 типу та інших метаболічних порушень організму, які після їх розвитку потребують постійного контролю та профілактики.

Механізм розвитку інсулінорезистентності
Розвиток інсулінорезистентності характеризується зниженням чутливості клітин тіла до інсуліну, гормону, який виробляється підшлунковою залозою. Він допомагає клітинам засвоювати глюкозу з крові для вироблення енергії або для її зберігання на майбутнє використання, що не менш важливо. Інсулінорезистентність порушує цей процес, спричиняючи підвищення рівня глюкози в крові. Це порушення в системі організму розвивається поступово, тому його можна попередити при дотриманні всіх правил здорового харчування та стилю життя. Проте розуміння, як формується це відхилення, зможе допомогти краще піклуватися про своє здоров’я:
- Інсулінорезистентність характеризується зниженням здатності інсулінових рецепторів на клітинних мембранах реагувати на інсулін. Це може бути викликане генетичними факторами або, найчастіше, хронічними запальними процесами в організмі, які тривалий час не лікуються.
- Відбувається порушення сигнальних шляхів всередині клітин після зв’язування інсуліну з рецепторами. Таке відхилення не є нормою та часто виникає через дисбаланс, надмір калорій в дієті або через відсутність фізичної активності для осіб, які знаходяться у зоні ризику.
- Накопичення жирів у незвичних для певного місця на тілі – від м’язів до внутрішніх органів. Це явище називається ліпотоксичністю та може стати причиною зниження функції інсуліну.
Інсулінорезистентність розвивається через надмірне споживання солодкого, особливо, якщо воно вживається як окремий прийом їжі та не контролюється. Організм людини – це чітка та збалансована система, яка працює, як годинник. Викликати інсулінорезистентність може навіть вживання їжі у різний час. Тому часто у людей виникає питання як не допустити це порушення в організмі та як знизити інсулінорезистентність.
Симптоми інсулінорезистентності та як її знизити
Інсулінорезистентність є однією з основних причин розвитку цукрового діабету 2 типу, при цьому підшлункова залоза компенсує чутливість до інсуліну, виробляючи більше гормону, але з часом вона може виснажитися, що призводить до різної тенденції в інший бік. Через що підвищується рівень глюкози в крові. Основні симптоми інсулінорезистентності:
- Підвищена втомлюваність.
- Постійне відчуття голоду.
- Збільшення об’єму живота.
- Пігментація шкіри та інші проблеми з нею.
- Часті інфекційні захворювання.
- Підвищений артеріальний тиск.
- Значна затримка рідини в організмі.
Для управління цим захворюванням використовуються як медикаментозні методи, так і елементарне коригування способу життя. Як показує практика, люди, які правильно харчуються, займаються фізичними активностями та мінімізують стрес у своєму житті, менше схильні до розвитку інсулінорезистентності. Медикаментозне лікування відбувається за допомогою препаратів, які покращують чутливість клітин до інсуліну або знижують вироблення глюкози у печінці. Хворим назначається дієта з низьким вмістом простих вуглеводів та натомість високим вмістом клітковини. Це допомагає керувати рівнем глюкози в крові. Зазвичай для повного позбавлення від інсулінорезистентності лікарі розробляють комплексний підхід до лікування, який дозволяє знизити рівень глюкози, відновити здоровий режим, завдяки чому людина може «закріпитися» на нормальному рівні та контролювати захворювання з мінімальним ризиком розвитку цукрового діабету.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:54
Вчора
15:23
Вчора
12:45
Вчора
09:41
Вчора
08:57
Вчора
20:34
4 липня
19:07
4 липня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:28, 27 червня
09:31, 2 липня
5
21:53, 26 червня
1
18:52, Вчора
4
live comments feed...
Коментарі