• Головна
  • Укрексімбанк допомагає українській молоді відкрити власний бізнес, який знатимуть за кордоном
Реклама
09:30, 14 травня 2024 р.

Укрексімбанк допомагає українській молоді відкрити власний бізнес, який знатимуть за кордоном

Реклама

9-10 травня у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича (ЧНУ) відбулася презентація студентських бізнес-стартапів. Стартапи пітчили в рамках Бізнес-інкубатора "Innovation challenge". Одним з головних партнерів цього бізнес-інкубатора став Державний Укрексімбанк.

На презентації стартапів 10 травня журі обирало найкращі студентські проєкти. Укрексімбанк, який входив до складу журі, обрав один проєкт у сфері експортно-імпортної діяльності. Цей проєкт отримає від банку грант на реалізацію. Адже саме Укрексімбанк має унікальну експертизу в експортно-імпортній діяльності.

Як працював бізнес-інкубатор "Innovation challenge" та як обирали переможців

В рамках бізнес-інкубатора студенти працюють над своїми ідеями. Їм допомагають у цьому представники бізнес-спільноти Чернівецької області, банківських установ, мають місце постійні зустрічі з підприємцями, нетворкінги, колаборації, консультації” - розповів Євген Ткач, доцент Кафедри фінансів та керівник проєкту Бізнес-інкубатора "Innovation challenge.

Квінтесенцією цієї програми стала презентація бізнес-ідей 9-10 травня. Понад 50 студентів представили більше ніж 40 проєктів. Аудиторія, яка брала участь у пітчингу, була неоднорідною.

Були ті студенти, які прийшли послухати та побачити подію на рівні тренінгу, аби взяти для себе цінні знання, а були й ті студенти, які вже викристалізувались як стартапери, ті, які вже впроваджують свої ідеї, тестують їх або найближчим часом будуть це робити.

На презентації були представлені майже всі факультети ЧНУ. Були не тільки економісти, а й фізики, математики, біологи, географи, історики, студенти гуманітарних напрямків. Близько 10 учасників - це студенти зі східних регіонів України - Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей”, - каже Євген Ткач.

Усі кошти партнерів та донорів бізнес-інкубатора, серед яких Укрексімбанк, спрямовуються виключно на студентів, аби ті могли започаткувати свій бізнес. Тож донори самі визначали, які проєкти підтримати.

“Серед критеріїв, за якими обирали стартапи - реалістичність реалізації, унікальність, інноваційність та соціальна відповідальність (тобто які проблеми допомагає закривати бізнес, крім того, що отримує прибуток). Студенти мають розуміти, що соціальна відповідальність - це складова їх іміджу”, - пояснив Євген Ткач.

Презентація проєктів не була типовим конкурсом з розподілом на перше, друге та третє місце. Тут партнери обирали найбільш унікальні та життєздатні проєкти.

Державний Укрексімбанк підтримує студентські бізнес-ініціативи

Представник державного Укрексімбанку був у складі журі, яке обирало найкращі стартапи студентів. Зокрема на пітчингу був Віктор Мещеров, керуючий філією Укрексімбанку у Чернівцях.

Оскільки банк має унікальну експертизу в експортно-імпортній діяльності, то і переможцями обирали саме тих студентів, чиї проєкти спрямовані на експортно-імпортну діяльність. Одним з таких і став Богдан Сосній з ідеєю відродження унікальних українських вин.

Подібний захід, перш за все, відкриває нові можливості для молоді, для розвитку бізнесу. Саме Укрексімбанк націлений на розвиток експортно-імпортного бізнесу. Тому банк зацікавлений в підтримці студентів, реалізації їхніх ідей, спрямованих на експортно-імпортні операції. Адже такі нові бізнеси допомагають створити нові робочі місця, збільшити оподаткування та надходження до бюджету.

У Чернівцях Укрексімбанк вперше бере участь у подібному бізнес-інкубаторі, але впевнений, що не в останнє. На його думку, подібні проєкти в Україні недооцінені, але після реалізації перших студентських бізнес-ідей Укрексімбанк буде і далі брати участь в подібних ініціативах, які допомагають молоді започаткувати власну унікальну справу” - розповів Віктор Мещеров.

Додамо, що для посилення українських експортерів та імпортерів державний Укрексімбанк створив Платформу EximTradePro.

Унікальне українське вино за стародавніми рецептами на експорт

Одним з унікальних презентованих стартапів експортно-імпортної сфери став проєкт з відродження старовинних українських рецептів алкогольних напоїв. Його презентував Богдан Сосній, студент Інституту біології, хімії та біоресурсів.

Богдан вирішив зробити проєкт, наближений до його спеціальності, а саме з виноробства. Адже за дипломом бакалавра студент - молекулярний генетик, а за дипломом магістра - біотехнолог та біоінженер. Тобто харчові технології - це теж його профіль.

Я вирішив відновити виробництво медового та яблучного вина в Україні. Ці рецепти були досить поширені на теренах нашої країни раніше. Але з приходом радянської влади були знищені пасіки, сади, та й самі ці види вин. Тому зараз я намагаюся відновлювати ці рецепти, збираючи їх серед старожилів та втілюючи їх своїми силами” - каже Богдан Сосній.

Інший напій, який Богдан виробляє та намагається відновити. Це вино вперше виробили ще за часів скіфів. Це було понад 15, тис. років тому. Студент каже: наші предки вирощували сади, займалися виноробством і створювали медові напої.

Тож Богдан планує розширювати свій бізнес не тільки на території України, а й за кордоном, щоб поширити українську культуру та традиції в інших країнах. Для початку студент планує експортувати вино в ближні країни, наприклад, Румунія, Польща, Чехія тощо. Далі - виходити на ринок США, Скандинавії, Німеччини, Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гранти #укрексімбанк #бізнес-інкубатор #"Innovation challenge"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...