17:21, 20 травня
"Завжди мріяв стати військовим" - шлях Героя Олександра Петрищука
Загиблий Герой Олександр Петрищук
Мрією Олександра було стати військовим. Хоча з дитинства він захоплювався й інформаційними технологіями, відвідував художню школу.
Олександр Вікторович Петрищук народився 27 лютого 1987 року в Чернівцях. Ще навчаючись у молодшій школі казав, що його покликання – захищати Батьківщину, - про це повідомляють на Facebook-сторінці Незабутні: Буковина пам’ятає.
Найбільшою мрією Олександра було стати військовим. Після дев’ятого класу Олександр вступив до Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, а по його завершенні – до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут".
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber
Після закінчення навчання продовжив військову службу в органах Служби безпеки України. З 2011 року, пройшовши складний відбір, Олександр Петрищук був призначений на оперативно-технічну посаду до Центру спеціальних операцій "Альфа" СБУ, який займався боротьбою з тероризмом, захистом учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України.
Наприкінці червня 2014 року він виконував завдання в районі гори Карачун біля Слов’янська. Тоді в межах Плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі було досягнуто домовленостей про двостороннє припинення вогню з 23 до 27 червня, тож українська сторона мала моніторити простір і фіксувати факти порушення перемир’я в районі проведення АТО. З цією метою 24 червня 2014 року група співробітників СБУ, до складу якої входив Олександр Петрищук, встановила спеціальне телекомунікаційне обладнання на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області.
Долучайтесь до нашої спільноти в Instagram
Після виконання робіт гелікоптер із групою вирушив до місця постійної дислокації, але через дві хвилини був збитий бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. Вертоліт вибухнув у повітрі і впав, палаючий, на землю. Усі дев’ятеро фахівців, які перебували на борту, загинули.
Поховали капітана Олександра Петрищука в рідних Чернівцях. Воїн посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. На фасаді Чернівецького ліцею №20, де навчався герой, відкрито меморіальну дошку.
Все цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram
Посмертно нагороджений відзнакою Чернівецької обласної ради "За заслуги перед Буковиною" та медаллю "На славу Чернівців". На місці падіння гелікоптера МІ-8 було встановлено пам’ятний знак.
Читайте також: Чернівецька область попрощалась минулого тижня з 12 Героями
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:02
14:01
Спецтема
Оголошення
22:25, 1 грудня
2
22:25, 1 грудня
10
14:55, 28 листопада
32
13:32, 1 грудня
live comments feed...
Коментарі