БЛОГ
12:06, 6 жовтня
Не тільки Резиденція Митрополитів - де в Чернівцях знімали кіно
БЛОГ
Останні кілька років кінематограф й Чернівці почали все більше переплітатися. Одеський кінофестиваль, який в минулому році проводили тут, кінофестиваль Mиколайчук OPEN, на який ото навіть голлівудські актори почали кататися, чисто поговорити українською і подивитися кіно в зручному залі - все це показує, що кіно на Буковині є. Але насправді воно було і до того. При чому, доволі давно.
Раптом ви не знали, то в Чернівцях знімали кіно. А якщо ви знали тільки про всі ті стрічки, автори яких обмежили демонстрацію нашого краю лише Резиденцією митрополитів - в мене для вас чимало сюрпризів, адже чимало місць в Чернівцях потрапляли в кіно, інколи й зовсім неочікувані.
Для початку все ж закінчимо із головним корпусом ЧНУ, він же Резиденція митрополитів, він же - улюблене місце всіх меншовартісних людей з соцмереж, які не можуть написати жодного епітету окрім як Гогвортсу.
Найбільше кіношний потенціал цих трьох корпусів використав у своєму містичному трилері "Тіні незабутих предків".
В кращих традиціях творчості Левицького, студентство тут максимально американізовано, але це не заважає показувати головний корпус ЧНУ з усіх сторін. Тут і і балкон, і аудиторії. Власне, свого часу саме цей фільм і став головним джерелом для згадок про те, що і в Чернівцях щось та й знімали.
Власне, окрім "Тіней”"цю ж локацію використали ще й в "Гнізді горлиці" (реж.Тарас Ткаченко). Щоправда дуже обмежено. Резиденція там з’являється в коротенькій сцені, де герої сидять на лавці біля входу.
Наступною локацією, яку дуже люблять кінороби, є Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської.
Тут знімали доволі багато стрічок, і кожного разу театр в них грав новими барвами. До прикладу, у фільмі "Співачка Жозефіна й Мишачий Народ" (реж.Сергій Маслобойщиков).
Кіно повністю зняте в будівлі театру й і від цього має дещо незвичний вайб. Всі ці декорації, відчуття замкнутого простору та кольорова гамма перетворюють всім знайомий театр на дещо інше, фантасмагоричне місце.
Окрім того драмтеатр "грав" в стрічках "Іван Сила" (реж.Віктор Андрієнко) та "Віддана" (реж.Христина Сиволап).
В обох стрічках будівлю використовували в якості декорації інших міст.
Також в “Івані Силі” ще з’явились Філармонія та Центр міста. Всі ці локації вдало замаскували під різноманітні міста Європи.
І якщо вам здавалося, що це всі появи нашого міста в кінематографі, то ні. Є ще кілька стрічок. Щоправда вони дещо старі. І з великим шаром пилюки. Та все ж про них варто поговорити, бо в цих фільмах показано теж доволі цікаві а місцями незаслужено не популярні локації.
Першою зі стрічок є "Меланхолійний вальс"(реж.Борис Савченко) 1990 року. Фільм був створений на основі однойменного оповідання, листів та щоденників Ольги Кобилянської, що дає йому особливої автентичності.
У стрічці можна побачити вже згадані раніше Чернівецький Національний університет та театр ім. Ольги Кобилянської, а також Турецьку площу та Готельний провулок.
Окрім того, доволі цікавою в плані репрезентації Чернівців є стрічка "Юденкрайс, або Вічне колесо" (реж.Василь Домбровський).
Окрім вже описаних в тексті локацій тут присутні загальні плани міста та Муніципальна бібліотека імені Анатолія Добрянського. Дуже красива, проте незаслужено обділена увагою локація.
Трохи раніше за Юденкрайс ще трохи Чернівців показали в екранізації твору Франка - "Для домашнього вогнища" (реж.Борис Савченко) . В фільмі показано центральна площу, міський вокзал та чимало вулиць міста, які вдало доповнюють загальну атмосферу 19го століття.
І говорячи про центр. Насамкінець згадаю ще фільм Івана Миколайчука "Така пізня, така тепла осінь". Хоч і зовсім трошки та в фільмі показано центральні вулиці Чернівців такими, якими вони були наприкінці 1970-х - на початку 1980х років.
Наостанок додам, що хоч може здатися, що фільмів не дуже багато, або що ви про них вперше прочитали (що цілком логічно), але це не означає що вони погані. Більшість з перелічених картин доволі цікаві за своїм змістом й точно варті перегляду, якщо ви хочете знати трошечки більше про життя та історію нашого міста.
Автор тексту: Володимир Сухолиткий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
11:15
14:42
Вчора
12:03
Вчора
10:15
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі