• Головна
  • Протидія корупції в Чернівецькому прикордонному загоні: результати роботи
ПРЕСРЕЛІЗ
10:06, 8 грудня 2024 р.

Протидія корупції в Чернівецькому прикордонному загоні: результати роботи

ПРЕСРЕЛІЗ
Джерело фото - пресслужба ДПСУ

Джерело фото - пресслужба ДПСУ

Начальник групи запобігання та виявлення корупції Чернівецького прикордонного загону старший лейтенант Богдан Церковняк провів брифінг з протидії корупційним проявам.

Найголовніше, чого вдалося досягти у сфері запобігання корупції – це закласти основну для розбудови культури доброчесності серед військовослужбовців прикордонного загону, мета якої зробити нетерпимість до корупції загальноприйнятою нормою.

Інструментально, ми цього досягли, виконуючи антикорупційну програму, метою якої є саме формування стійкої антикорупційної культури, в основі якої лежать знання і розуміння важливості доброчесної поведінки.

Так, поширюючи знання законодавства провели численні навчальні заходи, які охопили весь персонал прикордонного загону у форматі тренінгів, обговорень і вивчення норм законодавства, ефективність яких підтверджена підсумковими опитуваннями – понад 80% опитаних військовослужбовців отримали 8.5 балів з можливих 10 у знанні законодавства з антикорупційних питань, але, що важливіше – 91% опитаних готові повідомити про корупцію, якщо такі випадки стануть їм відомі.

Це говорить про досить високий рівень нетерпимості до корупції та усвідомлення важливості особистої участі в запобіганні корупційним проявам.

Проведені анонімні опитування військовослужбовців свідчать про те, що понад 70% прикордонників готові повідомляти про корупційні випадки керівництву або уповноваженому, що говорить про рівень внутрішньої довіри та комунікації.

Також, про це говорять і деякі цифри – протягом 2024 року зафіксовано 33 випадки відмови від неправомірної вигоди на загальну суму понад 600 000 грн, військовослужбовці були заохочені на суму понад 40 000 грн.

Це також свідчить про стійку позитивну динаміку.

Основним корупційним ризиком для прикордонників є пошук чоловіками призовного віку шляхів незаконного перетину кордону з України до країн ЄС та Молдови, в тому числі і з залученням до таких дій військовослужбовців Державної прикордонної служби.

Однак, завдяки пильності персоналу, своєчасним заходам із запобігання корупції та взаємодії з іншими правоохоронними органами ДБР, НПУ і військовою прокуратурою у 2024 році було виявлено 7 військовослужбовців, які були втягнені у протиправну діяльність, пов’язану в першу чергу зі сприянням незаконному перетину державного кордону громадянами, усі справи перебувають в процесі судових розглядів.

Таким чином, за допомогою системної освітньої роботи, побудові довіри та забезпечення стійкості каналів повідомлень про корупцію, ми досягли значного прогресу в розбудові інституту викривачів і формуванні культури повідомлення про корупцію. Така робота потребує часу, системності та індивідуального підходу.

Читайте також: На Буковині розкрили чергову схему переправлення ухилянтів через кордон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Чернівці #Україна #Чернівецька область #Буковина #брифінг #прикордонний загін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...