Реклама
17:00, 11 грудня 2024 р.
Дезінфекція теплиці та грунту в теплиці
Реклама
За умов сприятливого клімату та підвищеної вологості у теплиці та парниках сприяє процесу росту та розвитку не лише овочевих культур, але й патогенних мікроорганізмів та різної флори. У таких умовах добре розмножуються різні збудники інфекційного захворювання, спори грибків, сама цвіль, хвороботворні мікроорганізми та патогени різних бактерій.
І якщо їх не знищувати то в новому сезоні ви обов'язково з ними зустрінетесь. Тому дезінфекція теплиці позбавить вас від багатьох проблем ще в процесі їх зародку та початку прогресування. Якщо ви мали вже проблеми з такими хворобами як фітофтороз, макроспоріоз, септоспоріоз, та іншими видами різноманітних гнилей в теплицях, то дезінфекцію теплиці варто проводить кожного разу після закінчення сезону вирощування.
Також варто пам'ятати й про шкідливих комах, які чудово перезимовують у тепличних приміщеннях. Такі шкідники як павутинний кліщ та білокрилка, тютюнова трипса, попелиця(тля). Знищити цих шкідників набагато легше коли приміщення теплиці є порожнім.
Як правильно підготувати теплиці до проведення дезінфекції в ній.
Перед початком дезінфекції теплиці варто розпочинати з знезараження всіх елементів конструкцій теплиці та грунту.
Як підготуватись до дезінфекції теплиці
Основним правилом є проведення генерального прибирання в теплиці.
Необхідно прибрати усі залишки від попередніх рослин, винести касети та технічну тару, горщики звісно всі це також після використання необхідно мити та дезінфікувати, будь яке сміття, та ретельно вимити плівку в теплиці як із зовнішньої сторони так і всередині теплиці. Зовнішню сторону можна помити звичайною водою. А от в середині теплиці доведеться докласти зусиль та додаткових засобів.
Нефарбовані будь які металеві деталі та елементи що є конструкцією теплиці необхідно очистити від іржі можна промити 9 відсотковим оцтом, а після миття провести обробку 1 відсотковим розчином простої бордоської суміші. Якщо конструкції з металу пофарбовані то можна вимити розчином води з харчової соди. Якщо утворились будь які нові подряпини їх бажано очистить, прогрунтувать та пофарбувати заново. Для миття звичайного дерев'яного тепличного каркаса можна використати простий розчин зі побутового миючого будь якого засобу, але щоб він містив хлор у своєму складі. Після миття дерев'яну конструкцію необхідно ретельно побілити розчином з гашеного вапна. Якщо в теплиці є труби з матеріалу ПВХ то їх можна промити від плісняви чи будь якого іншого збудника розчином звичайної Білизни використовуючи 100 мл білизни на 1 л.в.
Помити плівку теплиці зсередини необхідно простим розчином із господарського мила. Для приготування розчину необхідно взяти 1 шматок такого мила та дати йому розчинитись в 10 літрах води, розчином ретельно вимити а потім змити простою водою.
Засоби для обробки грунту в плівкових теплицях
Найпростіший спосіб це обробка грунту в теплиці це промивання окропу грунт. Зазвичай роблять поливання і одразу накривають грунт плівкою.
Але бажано використовувати для цього препарати:
- Вапно гашене - промивають ним грунт;
- Сірка колоїдна - обприскують ним ґрунт, та всю теплицю;
- Шашка димова - запалюють та залишають диміти;
- Використати також можна для дезінфекції грунту та провести профілактику по шкідниках популярним порошком фунгіцидної дії протруйником (ТМТД) або використати фунгіцид Іпродіон або схожий на нього Ровраль.
Грунт в теплиці може обприскати ще такими препаратами як:
Фунгіцид Мідний купорос.
Даний препарат знешкоджує загрозливі бактерії такі як грибкові різного роду, знищує личинки різних комах, які можуть псувати розсаді кореневу систему та розсаду в цілому.
Розчин Формаліну.
У відро з водою додають 250 Мілі літрів розчину формаліну він має містити 40%. Ним необхідно робити обробку грунту не пізніше за термін в 2 неділі до розпочинання висадки розсади. Перед висадкою ретельно провітріть приміщення теплиці, та перекопайте грунт.
Фунгіцид Бордоська суміш або Блу бордо.
Це розчин який готується з двох препаратів мідний купорос та гашене вапно. Цим препаратом ретельно обробляють ґрунт він добре знезаражує від збудників хвороб.
Отже підіб’ємо підсумки перед проведенням дезінфекції теплиці необхідно провести ретельне прибирання та очищення тепличного простору, та її конструкцій. Якщо ви створюватиме чисті умови тепличного простору то завжди матимете здорові та гарні рослини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:47
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:43, 11 січня
12:42, Сьогодні
10
16:16, 1 січня
4
17:18, 6 січня
18
live comments feed...
Коментарі