• Головна
  • Куди поїхати на вихідні: музей-садиба Лук’яна Кобилиці
19:19, 25 січня

Куди поїхати на вихідні: музей-садиба Лук’яна Кобилиці

СТАТТІ
Фото з мережі інтернет

Фото з мережі інтернет

Музей-садиба Лук’яна Кобилиці — це унікальний історико-культурний комплекс, присвячений життю та діяльності одного з найвидатніших борців за права селян Буковини.

Лук’ян Кобилиця, відомий як "гуцульський ватажок", був провідником повстанського руху в Карпатах у середині XIX століття та народним депутатом Австрійського парламенту.

Музей знаходиться в селі Путна Вижницького району Чернівецької області, неподалік від мальовничих карпатських схилів, які були свідками боротьби Лук’яна Кобилиці.

Музей-садиба відтворює атмосферу тогочасного побуту та культури Гуцульщини. В експозиції представлені:

  • Житловий будинок: автентична гуцульська хата, де зберігаються речі, пов’язані з життям Кобилиці.
  • Особисті речі Лук’яна Кобилиці: знаряддя праці, предмети побуту, одяг та документи.
  • Історичні матеріали: карти, архівні документи, ілюстрації та книги, які висвітлюють період селянських повстань у Карпатах.
  • Етнографічна експозиція: предмети гуцульської культури, зокрема вишивка, кераміка, музичні інструменти та дерев’яні вироби.

Садиба оточена мальовничими садами та полями, що додає автентичності атмосфері музею. На території також проводяться екскурсії, під час яких відвідувачі можуть дізнатися про героїчне життя Лук’яна Кобилиці, його роль у захисті прав селян та його внесок у розвиток української культури.

Музей-садиба Лук’яна Кобилиці є важливим центром збереження історичної пам’яті Буковини та Карпат. Вона слугує нагадуванням про боротьбу українців за свої права та свободи. Це місце приваблює не лише істориків і краєзнавців, а й туристів, які цікавляться історією та культурою регіону.

Відвідавши музей-садибу, кожен може зануритися в історію боротьби за соціальну справедливість і насолодитися красою гуцульської природи.

Читайте також: Приватизація об’єкта комунальної власності в Чернівцях: що планують пустити з молотка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #Туризм #музей-садиба Лук’яна Кобилиці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...