
Реклама
14:00, 27 січня
Фобії: що це таке і як з ними боротися?
Реклама

Фобія – нав'язливий стан страху, який не має логічного пояснення, і не піддається контролю. Цей стан виникає у особливих випадках, коли є певні предмети чи об'єкти. Людина, яка має фобії, страждає від паніки, і починає жити в страху очікування ще раз пережити ці емоції. Під час нападу може виникнути: запаморочення, тахікардія, відчуття нестачі повітря, тремор. З цієї причини багато хто намагається уникнути ситуацій, які провокують страх.
Причини появи фобій
Експерти PLESO говорять про те, що є кілька факторів, які провокують появу проблеми:
- Генетичні. Наука не виключає спадковість у цьому питанні, тому якщо у когось із батьків були страхи, то ймовірність такої ж проблеми у дитини сягає 25%;
- Соціальні – люди зі слабкою нервовою системою більш схильні до появи страхів, ніж інші;
- Біохімічні – деякі види фобій можуть виникати внаслідок порушення білкового обміну. Вживання психоактивних речовин також може спровокувати розвиток проблеми.
Якщо говорити про психологічні фактори, то до них належать:
- Негативна реакція на різні ситуації;
- Занижена самооцінка, постійна самокритика;
- Регулярні стреси;
- Психологічні травми, отримані в сім'ї;
- Ізольованість від соціального життя.
Боротися з проблемою треба одразу, адже подолати страх у занедбаних ситуаціях досить складно.
Напади: як вони виникають?
При настанні нападу людина стикається з такими ж проявами, як і під час паніки. Наприклад: відчуття дезорієнтації, прискорене серцебиття, тремор, відчуття нестачі повітря. Фобія змушує страх не піддаватися контролю, і викликає всілякі думки. Пацієнт поринає у свої відчуття, і в нього формується впевненість у тому, що станеться щось катастрофічне.
Ці почуття фіксуються у пам'яті, і виникає «психологічний якір», що створює асоціацію між тригером і патологічним станом. За наявності фобії людина намагатиметься уникати ситуацій, які можуть спровокувати повторення нападу. Через це проблема посилюється, і соціальне життя зводиться до мінімуму.
Коли не обійтись без допомоги?
Не всі можуть зрозуміти, що з ними відбувається насправді. Якщо ви відзначаєте у себе два і більше зазначених симптоми, то потрібно консультація експерта:
- Незрозумілий страх, поява панічних атак. З часом, вони будуть з’являтися все частіше;
- Усвідомлення того, що страх не має під собою логічного обґрунтування;
- Уникнення місць, які можуть спричинити виникнення нападу.
Як боротися із проблемою? Основа лікування – використання різних тактик психотерапії: когнітивно-поведінкової, холістичної, підтримуючої. Для кожного підбирається окремий план лікування, що залежить від психологічного стану. Як відзначають експерти PLESO, головне завдання, яке стоїть перед фахівцем – навчити пацієнта розуміти, що загрози не існує, і вона є плодом його уяви. Психолог навчить як припинити реагувати на уявні небезпеки, і отримувати позитивні емоції. Чим раніше почати лікування, тим швидше можна отримати результат.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:18
Вчора
18:23
Вчора
16:26
Вчора
14:56
Вчора
14:29
Вчора
Спецтема
Оголошення
18:36, 22 квітня
15:18, 22 квітня
5
12:17, 19 квітня
32
live comments feed...
Коментарі