• Головна
  • Як росія нав'язала українцям своє бачення 8 березня
СТАТТЯ
18:01, 5 березня

Як росія нав'язала українцям своє бачення 8 березня

СТАТТЯ
Фото - 6262

Фото - 6262

8 березня стало для багатьох країн символом боротьби за права жінок, рівність і прогресивні зміни в суспільстві.

Водночас для багатьох пострадянських країн, зокрема для росії, це свято набуло зовсім іншого значення і стало днем, коли наголошується на жіночій красі та ролі жінки в родині, а не на рівноправності і боротьбі за права.

Так росія спотворила чергове свято, замінивши глибокі традиції на пусті розваги.

Міжнародний день боротьби за права жінок

В усьому світі 8 березня відзначається як Міжнародний день боротьби за права жінок. Це свято бере свій початок від соціальних і політичних протестів на початку XX століття, коли жінки по всьому світу боролися за рівні права, право голосу, кращі умови праці та боротьбу проти дискримінації. Ідея цього свята полягає в підвищенні обізнаності про проблеми гендерної нерівності та мобілізації суспільства до активної підтримки прав жінок.

Зокрема, 8 березня у світі є нагодою для активісток і активістів продовжити боротьбу за права жінок, за рівні можливості в освіті, праці та політиці, за боротьбу з насильством та дискримінацією. У цей день відбуваються мітинги, демонстрації, акції, організовуються лекції та панельні дискусії, де обговорюються актуальні питання гендерної рівності.

8 березня в росії: від політики до комерціалізації

В росії ж 8 березня здебільшого сприймається як свято жіночності і краси, що, на перший погляд, здається безневинним святковим заходом. Це свято в першу чергу пов'язане з подарунками, квітами, компліментами і святковими заходами. Російська пропаганда та соціальні стереотипи нав'язують ідею, що цей день — це, перш за все, святкування жіночої ролі у родині, їхньої турботи про домашній затишок і підтримки.

Однак така інтерпретація свята — це частина політичної стратегії, яка почалася ще за часів СРСР. У радянській росії 8 березня було офіційно проголошено святом ще у 1921 році, але тоді воно мало ще більш прогресивний характер. Однак з часом святкування 8 березня в СРСР перетворилося на інструмент, який покликаний був загладити більш серйозні соціальні проблеми та зробити вигляд, що питання гендерної рівності вирішено.

Після розпаду СРСР свято продовжило своє існування як частина радянської спадщини, але його значення стало менш політичним і більш комерційним. В росії та в інших пострадянських країнах 8 березня перетворилося на день, коли відзначають жінок за їхню зовнішність і соціальну роль у родині. А боротьба за рівноправність і права жінок, яку свято мало би символізувати, часто залишається в тіні.

Як росія нав'язала своє бачення свята

Росія, продовжуючи радянську традицію, широко поширювала своє бачення 8 березня в пострадянських країнах, включаючи Україну. Це стосувалося не лише святкування свята, а й його інтерпретації: жіноча боротьба за права ставала другорядною темою, натомість в центрі уваги опинялись красиві квіти, подарунки та домашній затишок. У такий спосіб росія нав'язала своє бачення, яке до цього часу залишається домінуючим у багатьох країнах СНД.

Насправді, свято, яке в світі мало стати символом боротьби за права жінок, у росії стало частиною стратегії по консервуванню традиційних патріархальних уявлень про роль жінки в суспільстві. Замість того, щоб порушувати питання рівності, в росії і багатьох пострадянських країнах 8 березня асоціюється зі святом жіночої краси, що в свою чергу зміщує акценти і перекриває важливіші соціальні проблеми.

Як ми бачимо, 8 березня в росії і у світі — це два різних погляди на одне і те ж свято. І хоча це свято залишається популярним у багатьох пострадянських країнах, варто пам’ятати про його коріння і важливість справжньої боротьби за права жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Війна росії проти України #8 березня #історія свята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...