• Головна
  • Секретар Чернівецької виборчої комісії: Явка на вибори має бути в межах 80%»
08:43, 22 травня 2014 р.

Секретар Чернівецької виборчої комісії: Явка на вибори має бути в межах 80%»

25 травня в Україні відбудуться вибори президента, проте у понад ста містах нашої держави обиратимуть і міських голів, зокрема у Чернівцях. Чи готові Чернівці для проведення цих виборів, чи працюють усі дільниці, дільничні виборчі комісії у повному складі тощо?

- Я переконаний, що Чернівці готові для проведення виборів як президента України, так і міського голови. Нещодавно мали розмову персонально з кожним головою дільничної виборчої комісії. З ними налагоджуємо контакти, для того, щоб було менше різних неузгоджених дій, тому що цього року є особливість в цих виборах. Адже дільничні виборчі комісії формує окружна виборча комісія і ми є частиною виборчого процесу, який проводить ОВК з виборів Президента України.

Керівник у нас один – Центральна виборча комісія, і я вважаю, що Чернівці сьогодні підготовлені, аби провести вибори на належному рівні.

Скажіть, скільки буде працювати виборчих дільниць у Чернівцях і яка загальна кількість виборців мала б прийти і віддати свій голос на цих виборах? Маю на увазі вибори міського голови.

- Сьогодні сформовано, працюють і будуть працювати у відкритому режимі на території Чернівців 114 дільничних виборчих комісій. Перелік виборців, який постійно уточнюємо, але за тими даними, які у нас є, то це 187 тисяч людей. Це якщо явка виборців становитиме сто відсотків.

Якщо людина забула перевірити себе у списках виборців на дільниці, де мала би проголосувати, не звернулася до єдиного державного реєстру виборців у своєму районі, чи зможе вона в день виборів через суд взяти участь у голосуванні? Чи норма закону цього не передбачає?

- Практично це неможливо. Норма закону це забороняє. Кожен виборець, який є патріотом держави, в якій він проживає, патріотом громади, де він мешкає, повинен зробити це заздалегідь. І хотів би відзначити, що надзвичайно велика активність наших виборців цього року. Відколи ми проводимо організацію виборів, до нас постійно, кожного дня, звертаються люди. Адже ще не всі люди знають, що списки формує державний реєстр виборців, а не виборчі комісії. І вони за звичкою (за старою нормою закону, - авт.) йдуть до нас.

Дуже багато виборців з других регіонів, які тут навчаються, у відрядженні, чи з якихось інших причин змушені були приїхати в Чернівці. Такого раніше, з мого особистого досвіду, не було.

Якщо людина тимчасово змінила місце виборів, то вона не зможе проголосувати за Чернівецького міського голову, а лише за кандидата на посаду президента?

- Тільки за президента. За Чернівецького міського голову або за будь якого іншого міського голову чи депутата може проголосувати тільки мешканець громади тієї місцевості, де відбуваються вибори.

Чи є ще можливість у людей до 25 травня внести своє прізвище чи через реєстр виборців, чи на дільниці?

- Перевірити своє прізвище можливість є на дільниці, де людина мала би проголосувати, але змінити те, що є, практично неможливо. 19 травня був останній день коли, згідно з законодавством, можна було в реєстрі виборців щось змінити аби взяти участь у голосуванні.

Нагадайте, будь ласка, з якої і до якої години 25 травня відбудеться голосування, адже чимало людей вперше йдуть на вибори.

- Дільниці працюватимуть з 8 години ранку до 8 вечора. Я думаю, що усі охочі зможуть прийти та виконати свій громадянський обов’язок.

Бюлетені для виборів міського голови та президента будуть на одному столі?

- Це єдиний стіл. Працівники дільничних виборчих комісій видаватимуть бюлетені на своїх робочих місцях. Окремо виділяти – у нас немає ресурсів.

Чи не може через те, що вибори мера та президента відбуваються одночасно, затягнутися процес підрахунку голосів?

- Закон про вибори президента чітко роз’яснює порядок підрахунків голосів. Там перевага надається у підрахунку голосів виборів президента. Насамперед підраховуватимуть голоси, які віддали за президента, а після того, як буде складено протокол, перейдуть до місцевих виборів.

Коли можна чекати на попередні результати виборів мера?

- Таких виборів у нас ще не було і порівняти дуже складно, бо все залежатиме від активності виборців. Що більше їх прийде на вибори, то довше розтягнеться підрахунок голосів.

З досвіду минулих виборів, яка можлива явка людей на дільниці цього року?

- Якщо проаналізувати те, що ми бачимо за цей час роботи в комісії на цих виборах, то явка має бути дуже високою. Думаю, що в межах 80%. Адже порівнюю підготовку цих та двох минулих виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #явка #кандидат
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...