• Головна
  • Чернівецькі благодійники відновлюють військову техніку
15:06, 30 травня 2014 р.

Чернівецькі благодійники відновлюють військову техніку

Благодійні кошти, які надходять на розрахункові рахунки Чернівецького облвійськкомату, витрачають зокрема і на відновлення військової техніки: запчастини, паливно-мастильні матеріали тощо.


Нині готують для передачі військовослужбовцям, які призвані до батальйону територіальної оборони, релейну радіостанцію, яка забезпечуватиме радіозв’язок, - повідомляє з посиланням на начальника інформаційно-телекомунікаційного центру облвійськкомату Богдана Біденко. Він показує на вантажівку, яка стоїть осторонь із закритим газетами лобовим склом. – Цю техніку ми отримали з бази зберігання військової частини, що в місті Бережани. Машина майже 30 років перебувала на зберіганні. Коли ми отримували, перевіряли її робочий стан на базі. Там же на її території знаходиться ремонтний завод. Там відновили ті блоки, які не працювали, бо вони окислилися за 30 років. На заводі укомплектували її на 100 відсотків усіма запчастинами. Машина повністю нова, на спідометрі було лише 30 кілометрів. 

Незважаючи на своє багатоліття ці машини повністю нові – усі ці роки військова техніка простояла в недоторканному запасі на випадок надзвичайних військових подій. Тепер, коли потреба в ній виникла, вона виявилася повністю непридатною. Адже десятиліттями іржавіла, обладнання псувалося.


Військовослужбовці обласного військкомату пояснили, що така техніка, у принципі, не могла працювати, бо стояла як недоторканий запас про всяк випадок. А оскільки такого випадку не було багато років, то і її не доводилося експлуатувати. Водночас, згідно з інструкцією за технікою потрібно було регулярно доглядати. Та традиційно і на це коштів не вистачало. Тепер, фактично у військовий час, гроші знайшлися - в благодійників. 

За словами пана Богдана, військкомату виділили п’ять машин. Тільки дві з них завели й після ремонту доїхали до Чернівців. Іншу техніку відновлювали ще кілька тижнів. 

Машини не запускалися, бо довго стояли під відкритим небом. Акумулятори всі списані, гума в неробочому стані, у дорозі виявлялися й інші проблеми, машина грілася, підтікав бензин, були проблеми з гальмами, термостатом. Тепер решту доробляють у Чернівцях – підфарбують, відремонтують двигун тощо. 

Підприємці також закуповують гуму, запчастини, паливні баки, бензин, мастило тощо. 
– Наприклад, фірма "Рома" на 800 тисяч гривень закупила запчастини для відновлення техніки. Інший підприємець на 30 тисяч закупив шість коліс на автомобіль КрАЗ, який пішов у радіолокаційну частину в Рідківцях, – підтримує бесіду заступник обласного комісара з роботи з особовим складом, підполковник Валерій Мовчанюк. – Для батальйону територіальної оборони потрібно відновити автомобілі, які на базі простояли по 20-30 років у запасі. Корпус поіржавів, гума потріскалася, акумуляторів немає.

Наразі військовими відновлено один ЗіЛ 130 для перевезення речового майна інших матеріальних потреб, три радіостанції й пересувну авторемонтну майстерню. 
Ця техніка призначена для новоствореного батальйону територіальної оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#техніка #військомат #реставрація #благодійники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...