• Головна
  • Скільки коштуватиме вода в Чернівцях
14:45, 12 червня 2014 р.

Скільки коштуватиме вода в Чернівцях

Вслід за підвищенням тарифів на газ з 1-го травня, на електроенергію з 1-го червня, чернівчан, як і всіх українців, очікує також і подорожчання води – вже з 1-го липня цього року.

Про це повідомили в Національній комісії регулювання ринку комунальних послуг, - передає газета Час.

Як повідомляють представники Нацкомісії, тепер споживачі платитимуть за воду згідно економічно обґрунтованого рівня - тобто, із закладеною рентабельністю до 5%. Вони пояснюють, що тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2012 році. За період, що минув, собівартість води суттєво зросла – більше коштів витрачається на електроенергію, на реагенти, на виплату зарплати працівникам водоканалів. Водоканали не можуть працювати у збиток…

Саме тому вже з липня тарифи на воду підвищуються в Україні для 26 з 150 підприємств, які забезпечують більшу частину ринку водопостачання країни. Решта водоканали, швидше за все, підвищать тарифи з першого серпня або восени. Тарифи на воду зростуть нерівномірно: до прикладу, у сусідньому Івано-Франківську за водопостачання та водовідведення населення сплачує 4, 53 грн. (2, 74 грн. та 1, 79 грн. відповідно), а з 1 липня сплачуватиме 8 , 28 грн. ( 3, 88 грн. та 4, 40 грн. відповідно); у Тернополі – за водопостачання та водовідведення зараз населення сплачує 5, 48 грн. (2, 40 грн. та 3, 08 грн. відповідно), а з 1-го липня сплачуватиме 7, 52 грн. (3, 168 грн. та 4, 356 грн. відповідно). 

- --Намагаємося зрозуміти владу, однак без підвищення зарплати людям дуже важко встигнути за таким шаленим здорожчанням, - важко зітхають чернівчанки Віра Русінко та Олена Візнюк. - Пенсію трохи підвищують, але це дріб’язок, тай стосується не всіх. Було б значно легше, якби подорожчання стосувалося лише комунальних послуг, а тут – і продукти харчування, в тому числі та найперше – хліб, а також необхідні багатьом буковинцям ліки… Очікується й підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті. Кому ж це подобається? 
Звісно, додати до сказаного, на жаль, нічого. Хіба що заручитися сподіванням на краще..

Як відзначають в Нацкомісії, водні тарифи не можуть бути однаковими, оскільки підприємства мають різні проблеми, що потребують індивідуальних рішень. Насамперед – це різна відстань до водних джерел. Є водоканали, котрим необхідно ремонтувати зношені мережі, інші мусять негайно закуповувати лабораторне обладнання для перевірки якості води.

Отож, тариф на воду у Чернівцях становитиме 8,99 гривні за один кубометр (водопостачання 5, 592 грн., водовідведення -3, 396 грн). Як пояснили у водоканалі, єдиний тариф запроваджується для всіх категорій споживачів.

Нагадаємо, нині тариф для населення становить 6,90 за кубометр (його було запроваджено з 1 березня 2012 року).

Водночас для комерційних підприємств тариф буде знижено – з 10 грн. до 8,99 грн за кубометр.

У Нацкомпослуг запевняють, що зростання тарифів на воду не сильно вдарить по гаманцях українців.
Так, незахищені категорії населення - пенсіонери та багатодітні сім’ї - зможуть скористатися пільгами і субсидіями, а середньостатистична сім’я з двох чоловік, згідно з розрахунками, буде платити в місяць на 36 грн. більше - тобто не 40,00 а приблизно 76 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тариф #ціна #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...