• Головна
  • Чернівецька молодь скаржиться на роботодавців
13:09, 15 червня 2014 р.

Чернівецька молодь скаржиться на роботодавців

Нині найактуальнішою проблемою серед молоді є безробіття. Сьогодні чи не кожен студент, або випускник після закінчення учбового закладу проходить довгий шлях, аби знайти роботу за спеціальністю. Втім не все так просто, не дивлячись на масу пропозицій на рекламних афішах, в Інтернеті, роботу знайти важко. Чи не кожна людина відчула, як це шукати роботу за оголошенням.

"Шукала роботу довгий час, найбільше телефонувала за номерами, які бачила на рекламних дошках та сайтах з оголошеннями", - говорить студентка ЧНУ ім. Ю.Федьковича Христина Батрановська. "Спочатку всі роботодавці викликають на співбесіди, а потім знаходять причину, аби тебе не взяти. У моєму випадку причина була в тому, що немає стажу роботи, але на оголошенні не було вказано, чи потрібен досвід. Втім, більшість роботодавців хочуть молодих людей з багаторічним стажем роботи, мені важко уявити, як важко людині в 45 років знайти роботу, адже здебільшого на оголошеннях вказано "Приймаємо на роботу віком від 18 до 35 років", - міркує студентка.

На жаль роботодавці частенько використовують заляканих студентів, не оплачуючи їм за їхні старання. "Безкоштовно пропрацювала три місяці", - говорить чернівчанка Ірина (прізвище відмовилася називати). "Я виконувала всю роботу, яку мені давали, але цього не оцінили. Спочатку мені говорили, що я дуже трудолюбива, але я відчувала, що мої колеги певно трохи заздрять. Щодо оплати, то директор фірми говорив, що грошей поки немає, але вони будуть. Я пропрацювала досить довгий час, а в кінці мене просто "викинули", звинувативши в тому, що я нічого не робила", - пригадує дівчина.

Юристи радять в таких випадках - звертатися до суду. "Кожна особа, котра потрапила в таку ситуацію, може подати позов до суду, але потрібні докази про те, де ви працювали, який був термін", - говорить приватний юрист з Чернівців Віолетта Чайковська. "Трудовий договір , як в принципі будь-який правовий договір, боже бути припинений за згодою сторін, тобто роботодавця і фізичної особи. Відповідно до статті 36 закону України "Про працю" людину можуть звільнити тільки за пред'явлені причини, а причини можуть бути різні, до прикладу, звільнення за згодою обох сторін, або за власним бажанням, також, за не виконання трудових обов'язків або звільнення за власним бажанням. Якщо людина виграє суд, то власник повинен заплатити всю суму, котру вам винен ", - розповідає Віолетта Юріївна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #пошук #роботодавці #юристи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...