
13:35, 18 червня 2014 р.
У Чернівцях «роботодавці» пропонують роботу, якої нема
Якось блукаючи вулицями Чернівців журналістка 0372.ua побачила на тролейбусній зупинці оголошення, де було вказано "Допоможемо знайти роботу". Зацікавивши такою пропозицією, зателефонувала на вказаний номер і почала розпитувати, в чому полягає робота? Чи потрібна освіта? Який бажаний вік? Втім, нічого конкретного дядько зі слухавки мені не розповів, але надто експресивно наполягав на зустрічі, яка відбудеться через два дні. Вирішила піти на співбесіду, зайшовши в приміщення, побачила, що в залі близько дві сотні людей. Сіла в перший ряд, адже хотілося почути детально про все, що пропонує даний роботодавець.
Після трьохгодинного виступу бізнесменів із Чернівців, Львова та Америки, різних людей, які задоволені своїм життям і про те, як вони хочуть навчити мене заробляти гроші, зрозуміла, що потрапила під психологічний вплив. Після закінчення "співбесіди" до мене підбіг чоловік (пізніше стало відомо, що саме з ним я розмовляла), який сказав, що за цю зустріч я повинна заплатити, адже сюди приїхали "бізнесмени", і їм потрібно відшкодувати за дорогу. Розпрощавшись із двадцятьома гривнями, переконалася, що втратила не тільки свій час, але й гроші.
Слід зазначити, що лідируюче місце серед роботодавців нині займає мережевий маркетинг. Такі оголошення ґрунтуються на психологічних прийомах, іноді з елементами маніпуляції: "робота для молодих мам", "для тих, хто потрапив під скорочення", "додатковий дохід для пенсіонерів". А також гасла: "Ми допоможемо змінити твоє життя на краще", "Віра породжує перемогу", "Ти – найкращий!".
"У всіх оголошеннях даного типу ведеться маніпуляція людиною", - говорить психолог з Чернівців Аліна Римар. "Люди, які пропонують таку роботу дуже добре знають психіку людину, знають сьогоднішні потреби. Тож перед тим, як ви зателефонуєте роботодавцю, переконайтеся, чи не краще знайти роботу в іншому місці, адже наслідки можуть бути поганими", - радить психолог.
На жаль, на такі "махінації" ведеться більша частина буковинців, яка шукає роботу, а особливо це стосується студентів і домогосподарок, які постійно шукають додатковий дохід.
Чернівчанка Люмила Шпаар, переконалася, що не варто довіряти неперевіреним оголошенням. "Я шукала роботу по спеціальності цілий рік, але можливо десять разів потрапила на фірми, які пропонували розповсюджувати різні товари", - говорить Людмила. "Однак, спочатку треба заплатити внесок, в одних фірмах він коливався від 300 гривень, а в інших від 6000 гривень. Пропрацювавши в одній фірмі пів року, зрозуміла, що ця справа не для мене, адже треба постійно набридала своїм друзям, рідним і сусідам", - розповідає дівчина.
Тим часом, після почутого і побаченого телефоную в міліцію із питанням, чи не скаржаться буковинці на такі фірми?
"Скарг поки не було", - каже тимчасово виконуючий обов’язків керівника управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернівецькій області Валентин Буслов. "Нині складний час, тож хто як може, так і заробляє", - міркує Валентин Васильович.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:48, 7 липня
10:48, 7 липня
21:33, 3 липня
00:00, 17 березня
21:33, 3 липня
live comments feed...
Коментарі