15:05, 8 липня 2014 р.

Як вберегтись від сонця?

Сонячний та тепловий удари – «найпопулярніші» загрози літа. Наслідки можуть бути дуже серйозними, а часом і фатальними.

Сонячний удар може наступити через тривале перебування на сонці без головного убору. Його ймовірність посилюється при фізичних навантаженнях в безвітряну погоду і недостатньому вживанні води. Що робити при тепловому сонячному ударі, яку допомогу надати людині?

При легкому перегріванні, людина відчуває головний біль, втому, втрату апетиту і загальну млявість. Може піднятися температура, вона якраз свідчить, що потерпілий не просто втомився, а перегрівся на сонці. В такому випадку потрібно укласти хворого в прохолодному місці відпочити. За ніч всі неприємні явища повинні пройти.

Ознаками більш важкого ступеня перегріву тіла є різка спрага, шум у вухах, нудота і блювота, прискорене серцебиття і дихання, висока температура і, навіть, непритомний стан. У потерпілого шкіра стає сухою, можуть початися судоми, порушитися серцева діяльність і зупинитися дихання.

Що робити при такому сонячному або тепловому ударі? Постраждалого негайно слід винести в тінь, розстебнути йому комір і скропити обличчя водою. Якщо непритомніє, дати понюхати ватку, змочену нашатирним спиртом. При необхідності дати серцеві препарати і терміново викликати швидку допомогу.

Дуже чутливими до сонця є діти. Справа в тому, що маленька дитина може швидко переохолоджуватися або перегрітися. Його механізм підтримки температури тіла ще незрілий.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сонячний удар #тепловий #діти #нудота #температура
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...