16:04, 15 липня 2014 р.

Спека загрожує здоров'ю

Зараз на вулиці ті дні, коли стовпчик термометра сягає позначки +30. Безхмарне небо тішить любителів відпочинку на природі. Проте медаль має дві сторони.

При великій різниці температури тіла і навколишнього середовища рідина виходить з організму людини для того, щоб його остудити. В свою чергу не вистачає рідини для нормальної роботи мозку та інших органів.

«У спекотні літні дні можливе виникнення симптомів дисфорії. Хвороба супроводжується поганим настроєм, дратівливістю, агресивністю, різкими перепадами настрою та безсонням», - розповідає лікар-кардіолог Оксана Родинська.

Зняти негативний стан допоможуть, за висновком лікарів, дозоване фізичне навантаження та спілкування.

Особливо страждають особи з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи.

«У літній період люди частіше звертаються за медичною допомогою. Збільшується кількість хворих з підвищеним артеріальним тиском, гострим порушенням мозкового кровообігу, інфарктом міокарда» - продовжує Оксана Родинська.

Втрати води людини в спекотний день при фізичній роботі складають від 2 до 4-6 л. Скажімо, якщо ви копаєте город на сонці, то втрачаєте близько 2-4 л вологи, а туристи можуть «скинути» до 6 кг.

 При захворюванны серцево-судинної системи необхідно чітко виконувати рекомендації лікаря і своєчасно приймати призначені медикаменти. Людям, що страждають артеріальною гіпертонією, необхідно регулярно контролювати свій артеріальний тиск.

«Людям, які приймають антибіотики, категорично не рекомендується перебувати на сонці, так як деякі антибіотики підвищують чутливість шкіри, що призводить до сонячних опіків шкіри. Те ж саме стосується людей, які страждають онкологічними захворюваннями і отримують хіміотерапевтичні препарати», - радить лікар.

Особам, які хворіють серцево-судинними та легеневими захворюваннями, не рекомендується користуватися міським транспортом в спекотні дні. Також кардіологи радять уникати влітку вживання алкоголю.

Використовуючи найпростіші заходи профілактики, можна легше перенести спекотні дні і уникнути погіршення стану здоров'я.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спека #кардіолог #лікар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...