• Головна
  • Що робити, якщо вам прийшла повістка у військкомат?
11:30, 4 серпня 2014 р.

Що робити, якщо вам прийшла повістка у військкомат?

У зв’язку з затвердженням Верховною Радою України чергового Указу Президента «Про часткову мобілізацію», в українців виникає питання як діяти, якщо ти отримав повістку?

Отож, що робити. Перш за все, чоловікам потрібно знати, що вручити повістку може представник військового комісаріату, ЖЕКу чи селищної ради.

 Після вручення повістки або повідомлення по телефону кожен громадянин зобов’язаний з’явитись у вказаний у повістці час на збірний пункт чи військкомат.

 З собою потрібно мати повістку або мобілізаційне розпорядження, військовий квиток, паспорт, обліково-послужну картку, а водіям автомобілів, танків, тракторів, мотоциклів та інших машин і техніки – водійські права та інші речі, вказані у повістці.

У військкоматі уточнять інформацію щодо вас і вже згодом вкажуть на подальші ваші дії.

 Відповідальність передбачена за неявку:

Якщо особа не з’явилась у вказаний термін у військкомат, вона може бути притягнена до кримінальної відповідальності на строк від двох до п’яти років позбавлення волі.

У разі змін у складі сім’ї, таких, як народження дитини, військовозобов’язаний повинен надати документи про народження дитини у військкомат. Адже, якщо в сім’ї п’ять та більше дітей, чоловік має право на відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації. Про зміну місця роботи, освіти чи місця проживання також потрібно повідомляти, в іншому випадку громадянам загрожує штраф у розмірі від 85 до 119 гривень.

Про соціальні гарантії:

На мобілізованих громадян поширюються всі гарантії соціального та правового захисту, встановлені законодавством для військовослужбовців. Крім того, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який прийнято на засіданні Верховної Ради України 27.03.2014, за працівниками, які призвані під час мобілізації на військову службу, на особливий період, але не більше одного року зберігаються місце роботи, посада, компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Водночас вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка #військкомат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...