• Головна
  • Громадський активіст Ігор Жижиян зацікавився контрабандою цигарок на Буковині
контрабас
17:27, 25 лютого 2015 р.

Громадський активіст Ігор Жижиян зацікавився контрабандою цигарок на Буковині

контрабас

«Куріть на здоров'я, європейські партнери", або як незаконно збагачується очільник "Народного фронту" Буковини - Максим Бурбак !!!», - написав сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук Голова ГО «Патріотична Громада Буковини» Ігор Жижиян. І написав Михайлу Сеничаку інформаційний запит з цього приводу, який ми подаємо в оригіналі.

Шановний Михайле Ярославовичу, звертаємось до Вас із приводу незаконно виявлених підакцизних товарів на території Чернівецької області у січні-лютому 2015 року.

Цього року в буковинських ЗМІ була оприлюднена інформація (додається) про спроби незаконного переміщення через державний кордон України тютюнових виробів.

Так, 19 січня 2015 року, прикордонники відділу “Фальків”, за кількасот метрів від державного кордону, виявили чималу партію цигарок марки “Вічерой”, “Jin Ling”, що налічувала близько 70 ящиків.

2 лютого цього року, у м. Чернівці, у районі заводу “Кварц”, співробітники слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Чернівецькій області, виявили вантажівку із незаконно виготовленими сигаретами. За результатами обшуку виявлено та вилучено понад 500 тисяч пачок тютюнових виробів на загальну суму понад 7 млн грн. Увесь вантаж визнано речовим доказом та переданий на відповідальне зберігання. За матеріалами оперативного підрозділу Державної фіскальної служби у Чернівецькій області, зібраними спільно із прокуратурою, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Чернівецькій області розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України. Санкція даної статті передбачає штраф від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконної продукції.

18 лютого поточного року, у зоні митного контролю в м. Чернівцях правоохоронці затримали вантажівку, яка мала перевозити нелегальні цигарки в Румунію. Вантажівку затримали перед самим відправленням. ЇЇ вантаж оцінили в 1 млн грн. Нині триває слідство. Сьогодні дану інформацію можна знайти лише на інтернет-сайтах інших областей. Повідомлення про дану подію якимось дивним чином зникло із буковинських медіа. Ми вважаємо, що це не випадково.

По-перше, варто зазначити, що виробництво тютюнових виробів усіх трьох спроб контрабанди були виготовлені у Донецькій області, зокрема на території підконтрольній терористичній організації ДНР. Отже, місцеві контрабандисти вступили у злочинну змову із терористами, які вбивають наших героїв на сході держави. Враховуючи, що незаконний товар терористи не подарували місцевим ділкам, а продали, слід прийти до висновку, що ті, хто жирує із контрабанди цигарок - фінансують терористів.

По-друге, нашим активістам відома інформація, що партія вилучених незаконних цигарок вартістю у понад 7 млн грн. була затримана при спробі перевантажити їх у приміщення для подальшого перевезення через кордон меншими партіями. Варто зазначити, що до власності даного приміщення має відношення народний депутат України Максим Бурбак.

По-третє, до речових доказів у даних кримінальних провадженнях відносяться і незаконні цигарки, і транспортні засоби, які мали б згідно діючого КПК бути вилучені та на них мав би бути накладений арешт. Із достовірних джерел відомо, що вилучені партії цигарок на мільйони гривень, вже “докурюють” наші європейські партнери. Вилучені вантажівки продовжують займатись незаконними перевезеннями.

Відповідно до ст. 34 Конституції України, ст. 5 Закону «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно з статтями 3, 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов’язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію у тому числі за максимально спрощеною процедурою подання інформаційного запиту на інформацію.

Враховуючи викладене, прошу надати публічну інформацію, яка знаходиться в розпорядженні ГУ ДФС у Чернівецькій області та стосується спроб незаконного переміщення через державний кордон і незаконного виготовлення тютюнових виробів у січні-лютому 2015 року, а саме:

1) На якій стадії досудового розслідування знаходяться згадані кримінальні провадження?

2) Щодо місцезнаходження вилучених цигарок та транспортних засобів зазначених вище?

3) Чи відкрите кримінальне провадження відносно організаторів та виконавців даних злочинів у частині сприяння сепаратизму та фінансування тероризму?

4) Кому належать вилучені вантажівки та приміщення де було затримано незаконний вантаж?

Голова ГО “Патріотична Громада Буковини” Ігор Жижиян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #контрабанда цигарок #Ігор Жижиян #Михайло Сеничак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...