«Буковинський Майдан» вимагатиме повної відповідальності «попєрєдніків» і нинішніх корупціонерів Буковини

Про це у своєму зверненні до громади заявив Голова ГО «Буковинський Майдан» Віталій Криворучко.

Подаємо текст звернення без купюр.

Рік тому прагнення знищити режим Януковича об’єднало нас на Майдані, незважаючи на політичну чи соціальну приналежність. Однак не всі прийшли на Майдан з однаковою метою.Пересічні люди, студенти прагнули якісного рівня життя, правової держави, поваги держави до кожного українця, але іншого прагнули прогнилі політичні еліти України.

Вони задумали просто зайняти владні посади, залишивши старі корупційні схеми, і з цих причин, а не з причин неоголошеної війни, за цілий рік ніхто з державних злочинців так і не притягнутий до відповідальності.

На місцях ці політичні еліти мають своїх представників: регіональних обласних керівників, які втілюють їхні задуми в життя. Причому слова у них є одними, а справи, які вони роблять, - іншими - протилежними. Якщо до цього процесу залучити меркантильних продажних громадських активістів, то можна довго ошукувати громаду. Та ще й перекидати проблеми з хворої голови на здорову. До пори до часу.

Буковина є типовим прикладом дієвості цієї реальності.Місцева політична еліта не тільки не спромоглася усунути від влади регіоналів, але фактично, крім популізму, виявилася ні на що не здатною. Більше того, корупційні схеми, замість представників регіоналів, нині очолили колишні опозиціонери. Не гірше, ніж «попередники», вони лобіюють на Буковині призначення корумпованих чиновників в міліції, прокуратурі, обласній та районних адміністраціях, мовчки спостерігають, розподіливши сфери впливу, за розкраданням лісу, гравію, контрабандою, що сягає вже немислимих масштабів.


Під час Євромайдану на Буковині було створено Чернівецьке обласне об’єднання «Майдан», яке мало би впливати на всі процеси, зокрема боротьбу з корупцією, усунення від влади регіоналів, кадрові призначення в області. Але оскільки до ЧОО «Майдан» долучилися представники вищезазначених прогнилих політичних еліт, продажні активісти, комуністи, діяльність цього об’єднання стала антигромадською. Ті святі обов’язки, які Віче Буковини поклало на людей з цієї Ради, згодом було спаплюжено та розтоптано. Замість контролю за діями влади, Рада стала фактично її прислужником у найгіршому варіанті. Ганебно, що деякі члени Ради ЧОО «Майдан» використали революційні процеси в своїх цілях, отримали посади та влились у владу, продовжуючи перебувати членами Ради Майдану, мовчки погодились із розквітом корупції в області і розпочали травлю всіх, хто відкрито виступав проти такої політики подвійних стандартів. ЧОО «Майдан», існуючи як ширма для громади, створюючи ілюзію перетворень у суспільстві, стала ручною організацією, декларативну діяльність якої ніхто навіть до уваги вже не бере.
Новопризначені чиновники, багато з яких здобули посаду лише завдяки приналежності до політичної сили «Батьківщина», «Свобода» чи «Фронт змін», відчувши підтримку продажних політичних буковинських лідерів, працюють не на благо громади, а на своє благо та благо лобі.

Ще рік тому, на початку березня 2014 року, на підтримку Віча Буковини Чернівецьким Об’єднанням “Майдан” у структурі Ради Майдану була створена Антикорупційно-люстраційна комісія, яка керувалася у своїй діяльності основними принципами та ідеями Майдану, діяла як громадська ініціатива і залишилася вірною цим ідеям. Комісія упродовж року систематично (1-2 рази на тиждень) проводила засідання, тісно співпрацювала з Кіцманським Євромайданом та багатьма іншими активістами, зокрема беручи участь у пікетуваннях та акціях протесту. Якщо хтось з комісії не хотів працювати на громадських засадах або почав думати про якісь кошти, такі особи одразу виключалися або покидали комісію «добровільно».


За період діяльності зібрано чималий фактаж, випущено два номери газети «Букмайдан», створено незалежний сайт «Букмайдан», де публікуються матеріали без купюр, зроблено низку гучних заяв та звернень до найвищих органів влади в Україні стосовно вибіркової люстрації та безчинств місцевої влади.  Ми займалися конкретною роботою, а не піаром, переслідували ціль зламати систему корупції в області, а не займатися самовихвалянням.Антикорупційно-люстраційна комісія, діючи неупереджено, стала настільки незручною, що її, в тому числі й злочинними методами, всіляко намагалися знищити.


Тому, коли стало зрозуміло, що зрада, жадоба, кар’єризм, комуністичне минуле членів Ради ЧОО «Майдану» превалюють, Антикорупційно-люстраційна комісія вимушена була звернутися до громади Буковини і заявити про подальшу неспроможність такого утворення, як ЧОО “Майдан”, служити авангардом буковинського Майдану. Залишатися в цій атмосфері разом з нечесними політиканами та користолюбцями означало б в очах громади бути такими ж, як і вони.
З цих причин вся Антикорупційно-люстраційна комісія, всі активісти, які здатні діяти незаанґажовано і боротися з системою та частина членів Ради вийшли з ЧОО «Майдан», створивши громадську організацію «Буковинський Майдан», призначення якої не допустити в подальшому обману громади Буковини.


За цей рік всіх на Буковині стало видно як на долоні.Активісти, які зараз входять в склад ГО «Букмайдан», пропрацювавши з березня 2014 року у форматі Антикорупційно-люстраційної комісії ЧОО «Майдан» і назбиравши кілька томів матеріалів, мають намір показати, хто чим займався за цей рік. Хто з керівництва буковинської «Свободи» розкрадав кошти, які люди приносили для майданівців та бійців на Сході, хто з місцевої «Батьківщини» робить роботи на копійку, а піариться на мільйон, хто під видом громадських активістів зраджує ідеї Майдану та обслуговує корупцію. Насправді повсякденні реалії показали, хто є патріотом за покликом серця і не купується на посади та почесті, хто хотів кращого майбутнього для своїх дітей, а не просто змінити владу для збору хабарів. Здатність протистояти миттєвим спокусам для багатьох виявилась важчою, ніж відкрито виступати проти банди Януковича.


Створена громадська організація «Букмайдан» заявляє про свої наміри й надалі не ставати інструментом у руках влади та політичних сил і не виконувати їхні забаганки, а діяти лише в інтересах громади Буковини для можливості справжньої, а не декларативної боротьби з існуючою системою корупції та хабарництва, за очищення влади, проведення повної люстрації, жорсткий реальний контроль влади.
Члени ГО «Букмайдану» активно займаються і волонтерською діяльністю, проте вважають, що бігати з фотографіями по всіх ЗМІ, щоб їх показували, глибоко аморально.
Все, що відбулося після Революції Гідності, змушує кожного буковинця зараз відповісти на питання: «Що зроблено і що маємо на сьогодні?»


Ми закликаємо до об’єднання зусиль ті громадські організації та тих активістів, які не заплямували себе ганьбою за цей рік. Ми закликаємо до конкретної роботи, а не до круглого столу.
Круглого столу не може бути з тими, хто підтримує корупцію явно чи таємно. Бо, на жаль, під виглядом війни чинна влада не займається ні економічними реформами, ні реальною боротьбою з корупцією, ні розслідуваннями злочинів проти «майданівців». Така боротьба – не є тільки нашим обов’язком, це обов’язок всіх прогресивних людей. Ми маємо дійти до перемоги. До спільної перемоги.
Закликаємо всіх буковинців не бути байдужими і довершити справу Майдану.
Слава Україні!

ГО "Буковинський Майдан" звернення громада Віталій Криворучко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Рейтинг
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

фото
Наступні заняття відбудуться 31 січня. Як повідомляють на Facebook-сторінці навчально-тренувального відділу центру, Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф проводить щомісячні безкоштовні заняття з домедичної допомоги. Наступні заняття відбудуться 31 січня о 15.00 за адресою: м. Чернівці вул. Мусоргського, 8 у навчально-тренувальному класі (другий поверх). З питаннями можна звертатись за номером - 0673725047. Читайте...
фото
Чорний хліб має бути обов'язково присутнім у раціоні людини. Виявляється, що вживання такого хліба є життєвою необхідністю для людини. До такого висновку прийшли японські вчені після проведення низки експериментів. Дієтологи багато говорять про користь чорного хліба, натомість японські вчені вирішили перевірити твердження дієтологів і провели з чорним хлібом експеримент, - інформує Ukr.Media. Для дослідження властивостей чорного хліба вчені залучили близьк...
Кримінал
Сьогодні, 26 січня, до Герцаївського відділення поліції надійшло повідомлення від лікаря про те, що в селі Остриця Герцаївського району під час сімейної сварки чоловік смертельно поранив свою дружину, а потім, ймовірно, вчинив самогубство. Про це повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області. На місце події виїхало керівництво ГУНП в Чернівецькій області та слідчо-оперативні групи ГУНП і Герцаївського відділення поліції, а також співробітники к...
фото
Діяльність УПД ГУНП в Чернівецькій області відзначено найбільш результативною під час виїзної наради керівництва Департаменту превентивної діяльності під головуванням заступника Голови Нацполіції Олександра Фацевича. За підсумками роботи в 2019 році чернівецькі правоохоронці отримали відзнаку «Краще Управління превентивної діяльності». Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області. Також від імені Голови Національної поліції нагороджено...
Суспільство
На Буковині завдяки прокуратурі на користь місцевого бюджету стягнуто 230 тис грн за використання землі. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області. На контролі органів прокуратури Чернівецької області постійно перебувають питання щодо законності розпорядження та використання земель державної та комунальної власності. Господарським судом Чернівецької області задоволено чотири позовні заяви Сторожинецької місцевої прокуратури, які були пр...
Кримінал
Засуджено чоловіка, який вчинив на території міста Чернівців 31 крадіжку на загальну суму понад 450 тис грн. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області. Чернівецька місцева прокуратура підтримала публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно 35-річного мешканця міста Чернівців у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 та ч.3 ст.185 Кримінального кодексу України (крадіжки, вчинені повторно, а також поєднані з п...
Кримінал
На Буковині прокуратура з’ясовує обставини забезпечення дошкільних навчальних закладів міста якісними продуктами харчування. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Чернівецької області. У телепрограмі «ТСН. Тиждень» (телеканал «1+1») оприлюднили результати спецпроекту ТСН. Тижня та Держпродспоживслужби про дослідження якості вершкового масла, яке реалізується на ринку України. Серед недобросовісних виробників, продукція яких не відповідала вимогам ДСТУ,...
Суспільство
Синоптики Чернівецького обласного центру з гідрометеорології оголосили штормове попередження. "24-27 січня у горах Івано-Франківської та Чернівецької областей зберігається низька сніголавинна небезпека (1 рівень)", - йдеться у повідомленні синоптиків. Зазначили, що сходження снігових лавин малоймовірне. До слова, сьогодні в регіоні очікується мінлива хмарність, без опадів. На дорогах місцями ожеледиця. Вiтер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря...
фото
Промислове виробництво у Чернівецькій області у 2019 році складалося значною мірою із продукції добувної та перереробної галузей. Індекс промислової продукції у Чернівецькій області у 2019р. порівняно з 2018р. становив 99,6%, у добувній та переробній промисловості - 102,8%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря цей показник становив 93,2%. Такі дані оприлюднило Головне управління статистики у Чернівецькій області. У переробній...