• Головна
  • «Патріотична Громада Буковини» звернулась до Голови державної прикордонної служби України
19:00, 27 лютого 2015 р.

«Патріотична Громада Буковини» звернулась до Голови державної прикордонної служби України

ГО "Патріотична Громада Буковини" звернулась із зверненням до Голови державної прикордонної служби України, щодо масштабів конрабанди цигарок на Буковині. Про це повідомляє голова організації Ігор Жижиян на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

"Голові Державної прикордонної служби України

Назаренко В.О.

01601, м. Київ

вул. Володимирська, 26

 ЗАПИТ НА ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

 Шановний Вікторе Олександровичу, звертаємось до Вас, із приводу підакцизних товарів, які були виявлені правоохоронними органами Румунії після незаконного перетину державного кордону України в 2014р.-2015роках.

Незаконна торгівля тютюновими виробами є величезною глобальною проблемою, яка включає нелегальну контрабанду та підробку тютюнових виробів, що завдає величезної економічної шкоди нашій державі.

Змушені констатувати той факт, що раніше контрабандою цигарок на Буковині, через українсько-румунський кордон, займались всім відомі місцеві ділки, які часто прикривались нечистими на руку прикордонниками, митниками та правоохоронцями. Організатори цього “бізнесу” зрідка попадали у поле зору, тих хто “не у долі”, або невеликої частини офіцерів, яким ще “честь мундира” - не просто гучне гасло.

Сьогодні контрабанда цигарок у Румунію, через Буковину, набула таких масштабів, що її очолює колишній Міністр, народний депутат та окремі керівники краю. За контроль над “дорогами тютюну” силовики між собою оголошують справжні війни. За кістку з їхнього столу, одинокі місцеві журналісти пробують відбілити темні плями їхньої діяльності. Наші активісти занурилися у корінь цього ганебного явища. Результат — це десятки фотографій, сотні зібраних матеріалів про те, як нелегально перевозять цигарки із України до Румунії, як підробляють відомі тютюнові бренди, хто сприяє контрабандистам, хто отримує прибутки та де зберігають контрабандний товар. Оригінальність контрабандистів не знає меж — сигарети перевозять не лише в хлібі, а й у труні, спеціально обладнаних подвійних бензобаках, шинах, у подвійному дні авто, дошках, по покинутих рейках залізничних доріг та багато іншого. Від румунських митників та податківців стало відомо, що 60% контрабандних цигарок у Румунію постачає саме Чернівецька область, що призводить до збільшення споживання цього продукту нашими сусідами, де цигарки суттєво дорожчі. Цього року в румунських ЗМІ була оприлюднена інформація (додається) про десятки випадків виявлення незаконного переміщення через державний кордон тютюнових виробів із Буковини. Вражають масштаби та способи перетину державного кордону. Найбільшим нахабством, зі слів румунських правоохоронців, являється контрабанда цигарок вантажівками поза межами КПП. Контрабандисти вантажними автомобілями, із горами тютюну, перетинають державний кордон у лісосмугах, полях та Буковинських Карпатах. Подейкують, що у місцевих прикордонників “мито” значно дешевше ніж на митних постах.

Нашим активістом Миколою Петіченком на “дорогах тютюну” встановлені камери відеоспостереження, записи яких можуть стати доказовою базою гучного кримінального провадження відносно місцевих “бізнесменів”, посадових осіб прикордонної та митної служби. Неодноразово наші активісти здійснювали рейди-перевірки лісових доріг у напрямку державного кордону. На відео реєстратор часто потрапляли і авто із контрабандою, і самі контрабандисти. Переважна більшість спроб притягнення до відповідальності цих осіб закінчуються, тим що після впливового дзвінка, місцевих ділків відпускали разом із товаром та транспортним засобом. Посадові особи прикордонної служби та митниці взагалі мають “імунітет” на рівні з народними депутатами, жоден із них не притягнений до кримінальної відповідальності. Натомість, Миколі Петіченку “у знак подяки” контрабандистами було спалено автомобіль. Хіба керівництву місцевої прикордонної служби, митниці, правоохоронцям невідомі прізвища організаторів, виконавців цих злочинів, чи тих хто відкриває шлагбаум у напрямку державного кордону? Запитання риторичне…

Варто зазначити, що виробництво тютюнових виробів, які систематично “виловлюються” у вздовж державного кордону румунськими правоохоронцями, були виготовлені у Донецькій області, зокрема на території підконтрольній терористичній організації ДНР. Отже, місцеві контрабандисти вступили у злочинну змову із терористами, які вбивають наших героїв на сході держави. Враховуючи, що незаконний товар терористи не подарували місцевим ділкам, а продали, слід прийти до висновку, що ті, хто жирує із контрабанди цигарок - фінансують терористів.

Відповідно до ст. 34 Конституції України, ст. 5 Закону «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно з статтями 3, 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов’язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію у тому числі за максимально спрощеною процедурою подання інформаційного запиту на інформацію.

Враховуючи викладене, прошу надати публічну інформацію, яка знаходиться в розпорядженні Державної прикордонної служби України та стосується незаконного переміщення через державний кордон тютюнових виробів у 2014-2015році, а саме:

1) Чи відомо керівництву Державної прикордонної служби України про систематичні виявлення румунськими правоохоронцями у 2014-2015роках великих партій тютюнових виробів, які незаконно перетнули кордон поза межами митних постів Чернівецької області, у тому числі вантажівками?

2) Чи не вбачає керівництво Державної прикордонної служби України факти викладені у даному запиті, достатньо аргументованими для проведення службового розслідування та притягнення до відповідальності посадових осіб Чернівецького прикордонного загону?

 

Додаток:

1)Інформація оприлюднена румунськими ЗМІ, щодо виявлених фактів незаконного перевезення через державний кордон тютюнових виробів з Буковини.

 Голова ГО “Патріотична Громада Буковини” Ігор Жижиян"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Патріотична Громада Буковини #Ігор Жижиян #звернення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...