• Головна
  • Таємниця за сімома замками: як призначали керівника буковинської міліції Пілігріма (ФОТО)
таємне представлення
18:50, 3 квітня 2015 р.

Таємниця за сімома замками: як призначали керівника буковинської міліції Пілігріма (ФОТО)

таємне представлення

Учора всі буковинські ЗМІ, посилаючись на власні джерела, рясніли повідомленнями про те, що у Чернівецькій області буде новий начальник міліції - уродженець Донецької області Сергій Пілігрім. Сектор зв'язків з громадськістю УМВС України у Чернівецькій області офіційних коментарів не міг надати - ні  тобі підтвердження, ні тобі спростування.


Буковину сколихнула інформація про неочікуване призначення «донєцкого» міліціонера, активісти висловлювали своє обурення і до кінця не вірили, що це станеться. Коли ж мені стало відомо, що на представлення Пілігріма запросили помічника народного депутата  Юрія Луценка Івана Кравчука, на 10.00 3 квітня, ситуація дещо прояснилася. Стало зрозуміло - представленню бути. І як стало відомо пізніше,  буковинські активісти збираються на пікет проти призначення  міліцейського керівника з Донеччини.


І ось настав час анонсованого призначення. Хурделиця на вулиці зіграла на користь нового начальника міліції, оскільки сніг та вітер таки вплинули на протест - під будівлею обласної міліції зібралося 4 активісти. Хоча, за їхніми словами, решту протестувальників знаходяться поруч, і як тільки буде потреба, вони оперативно підтягнуться. Тобто протесту як такого не відбулося.

Найбільше вразила підготовка до високого призначення головного міліціонера краю. Йдучи на представлення, я в одній з арок поруч з центральним входом до УМВС України в Чернівецькій області побачила «компашку» людей у погонах з автоматами. Як виявилося пізніше, такі озброєні наряди міліції з 5-ти чоловік стояли по всьому периметру будівлі обласної міліції.

Та найцікавіше було далі. Коли я почала фотографувати озброєних міліціонерів, вони агресивно запитали: «А що Ви робите?». Я відповіла: «Працюю. Я журналіст». І тут один з озброєних міліціонерів витягнув свій мобільний телефон і почав знімати мене. Як тільки я хотіла запитати їх, що вони тут роблять зі зброєю, від кого обороняються, кого бояться, хлопці у погонах почали тікати. Незрозуміло, чого чи кого вони злякалися - активістів, журналістів???. Ніхто ж не збирався ні на кого нападати. А може це були донецькі охоронці новоспеченого начальника  буковинської міліції Пілігріма?

Зайшовши у приміщення обласної міліції я представилася і сказала, черговим, які без вказівок зверху нікого туди не пропускають, що я прийшла на представлення нового керівника буковинської міліції. Черговий сказав, що начальника ще немає і попросив зачекати в кімнаті очікувань. Пізніше до мене  у кімнаті приєднались  активісти та  журналісти. Майже всі намагались через свої джерела уточнити інформацію щодо представлення. Я підійшла до чергових і знову запитала, коли ж буде представлення. Хлопці почали говорити, що це буде у понеділок, але офіційно підтвердити цю інформацію у міліції ніхто не міг або не хотів...


Я за час перебування у кімнаті очікувань запитала про сьогоднішнє представлення  більше десятка працівників міліції. Усі вони знизували плечима і говорили, що нічого не знають. Пізніше до кімнати зайшов міліціонер і сказав, що представлення буде у понеділок, мовляв представляти має один із заступників міністра внутрішніх справ, а його нема, тому і представлення нема. І знову ж на моє питання, хто може підтвердити цю інформацію офіційно, міліціонер сказав, що ніхто.


Більше години я почергувала у кімнаті очікувань, намагаючись дізнатися правду про представлення Сергія Пілігріма. Мої колеги покинули мене раніше, як й активісти, коли почули інформацію від міліціонера про те, що представлення буде у понеділок. Я міліціонерам не повірила і, як виявилося, була права.
Після години очікування, я вирішила поїхати в редакцію, аби підзарядити телефон, а пізніше знову приїхати до міліції і дочекатися представлення. Однак, як тільки я зайшла в офіс, моє джерело повідомило мені, що під будівлею обласної міліції збирається особовий склад і саме зараз відбудеться представлення. Я на таксі помчала до вже  «рідної» будівлі УМВС. Влетівши в приміщення, кажу черговому: «Я на ІІ поверх у клуб на представлення начальника міліції». А він мені каже: «Не можу Вас пропустити. Йдіть в прес-центр на Чайковського. Якщо вони Вас проводять, то я пропущу».

Я помчала в прес-центр. Там спокійно собі працювала речниця УМВС України в Чернівецькій області. Я їй кажу: «Ти йдеш на представлення? Проведи мене, будь ласка. Зараз почнеться. Черговий сказав, мене пропустить тільки, якщо ти проведеш». А вона мені каже: «Я нічого не знаю, мені ніхто нічого не повідомляв» і продовжувала свою роботу. Так ще годину часу я провела в прес-центрі, чекаючи, коли ж ми підемо на представлення. Але нікуди ми з речницею так і не пішли. Їй зателефонували і вона ніби-то пішла до заступника начальника занести якусь довідку. Я попросила дізнатися, що там і до чого і чекала її повернення. Але вона не повернулася. Тобто мене на представлення фактично не пустили. Тут знову стало зрозуміло, що все цілеспрямовано робиться для того, аби журналісти не потрапили на представлення. Тоді я вирішила знову сходити до будівлі обласної міліції. Як виявилося, дуже вчасно. Саме в цей час з будівлі вийшли прокурор  Чернівецької області Микола Якимчук, Голова обласної ради Михайло Гайничеру, Голова Громадської ради при УМВС України в Чернівецькій області Григорій Пишний, особовий склад міліції. Мені вдалося запитати прокурора Якимчука та Михайла Гайничеру: «Ну що, уже представили нового начальника УМВС України в Чернівецькій області Сергія Пілігріма?». Обоє відповіли «Так. Але не начальника, а в.о.» і поїхали. Як прийти на вчорашню сесію облради - прокурор Якимчук хворий. Хоча вчора на представленні начальника УСБУ України в Чернівецькій області Руслана Сторожука Микола Якимчук був, а сьогодні завітав вже на і представлення.


За інформацією прес-служби обласної міліції, яка надійшла пізніше, стало відомо, що на «таємному» представленні був і екс-начальник буковинської міліції Валерій Зінченко,і І заступник Голови Чернівецької ОДА Володимир Куліш, і мер Чернівців Олексій Каспрук, і начальник УСБУ в Чернівецькій області Руслан Сторожук, і народний депутат Максим Бурбак. Представляв Сергія Пілігріма Заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Руденко.
Вже після представлення мені зателефонувала речниця УМВС України в Чернівецькій області і пояснила, чому не ж не запросили журналістів - мовляв, тому, що представляли т.в.о. начальника буковинської міліції. «Коли буде представлення в якості начальника УМВС України в Чернівецькій області, ми усіх журналістів запросимо»,- запевнила вона.


Але тут іде мова не про запрошення, а про недопуск журналістів на представлення. Мене не треба запрошувати, я сама прихожу. На яких підставах журналіста не пропустили в будівлю обласної міліції, що за самопроголошені правила діють у управлінні міліції і за чиїм наказом??? Чому в обласній міліції так бояться журналістів, що вони від них приховують???


Взагалі ця процедура призначення-представлення обурила  буковинців.   Люди, почувши про те, що керувати міліцією буде «донєцкий», - шарахаються. Та ще більше обурення викликає  сама процедура  призначення цього керівника - чому воно відбувається таємно? Невже у міліції не розуміють, що таким чином вони ще більше налаштовують людей проти себе???

#Таємне представлення начальника буковинської міліції #Сергій Пілігрім #Валерій Зінченко
Оголошення
live comments feed...