• Головна
  • Народна рада Буковини, як спосіб вирішення «шкурних» питань?
10:14, 6 квітня 2015 р.

Народна рада Буковини, як спосіб вирішення «шкурних» питань?

До ГО “Букмайдан” звернуся працівник Верхньопетрівецького лісництва, який розповів про “бєспрєдел” у лісовій галузі иа про те, чому був змушений звільнитися з роботи. Про це повідомляє сайт http://www.bukmaidan.com.ua

 До ГО «Букмайдан» неодноразово в усній формі  звертався, а зараз написав публічну заяву Л.М.Мороз, який працює понад 30 років у Верхньопетрівецькому лісгоспі. Бувалий лісник, який за час своєї роботи вже бачив не одну зміну влади, зіштовхнувся з небувалим нахабством і цинізмом нинішнього керівництва лісгосподарства. Їхні з братом спроби протидіяти махінаціям у лісовій галузі призвели до того, що брат  в СІЗО, а він сам змушений звільнитися з роботи, щоб не втратити свободу. У відчаї знайти справедливість та захист в правоохоронців, Л.М.Мороз змушений просити підтримки в ЗМІ та громадських організаціях.

 Подаємо текст його заяви Голові ГО «Буковинський Майдан» Віталію  Криворучко у повному обсязі без змін.         

  «Я один із небагатьох у нашій області, хто може сказати, що він з династії лісників – починає Л.Мороз. Мої прадіди працювали в лісі, батько, Мороз Микола Флорович, був лісником, мати, Мороз Катерина Онуфріївна, - лісокультурником, дядько, Мороз Георгій Флорович, - лісником. Я працюю в лісництві з 1986 року: спочатку різноробочим, далі вальником лісу Верхньопетрівецького лісництва.

 Моя спеціальність - технік лісового господарства, я закінчив Воронезький всесоюзний лісний технікум у 1992 році по направленню Сторожинецького лісокомбінату.

 За всі роки роботи, як буває і в житті, на роботі в мене бувало різне - були і порушення, були і заохочення. Оскільки моя родина, друзі, куми, працюють в лісі, то і головна тема обговорення в родині здавна -  робота в лісовій галузі. Я знаю, як вирубувалися ліси на Буковині протягом останніх 100 років.

 За радянських часів процес вирубки лісів строго контролювався. За незалежної України ці стандарти трохи порушувалися. В 2010 році прийшли вандали-регіонали, і, по великому рахунку, їм потрібна була виручка за проданий ліс, а стандарти їх мало цікавили. Хоча б трохи цікавили.

 Але в 2014 році після Революції прийшли вже ставленики нової української влади, а насправді, ж виявилося - варвари, яких вже жодні стандарти не цікавлять. Їм тупо треба розбагатіти - швидко і відразу, і зараз по лісу йдеш, як по парку, де-не-де дерево зустрічаєш.

 Спочатку ми думали, що після Революції гідності наша влада змете регіоналів в лісовій галузі, які, до речі спонсорували «антимайдан» - «змете» раз і назавжди. Але виявилося, що нікого «не змели». Збільшили хабарі для себе…. і всіх залишили. Відчувши захист з боку корумпованої міліції, прокуратури, митниці в Чернівецькій області, такі особи, як лісничий Верхньопетрівецького лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп» М.Г.Костюк, вже вкрай знахабніли.

 Я вступив у Антикорупційну Комісію Народної Ради і думав, що разом ми поженемо всю сволоту. Та протягом року я побачив, що колишній голова цієї Комісії Микола Салагор став начальником Чернівецької  митниці, його наступник Георгій Придій - головою Глибоцької РДА, в.о. Валерій Руснак та його заступник Іван Мельничук влаштували за цей період своїх дітей в прокуратуру та СБУ в Чернівецькій області - і я зрозумів, що ця так звана «Народна Рада» - і більшість тих, хто туди входить - це люди, які прийшли вирішувати свої «шкурні» питання, а не захищати інтереси громади. Ця Антикорупційна Комісія виявилася ширмою, за якою ховають саму корупцію, а І.Мельничук та В.Руснак, колишні «мєнти», як я зрозумів, інформацію, яка надавалася активістами, «зливали» в міліцію та прокуратуру, щоб їх дітей працевлаштували в ці органи. Колишніх «мєнтів», як кажуть, виявляється не буває. Спочатку Народна Рада викликала в мене велику довіру, адже її очолив Віталій Мельничук, голова обласної ВО «Свобода», але що зробив він та очолювана ним Народна Рада доброго для Чернівецької області? Як кажуть в народі, і сам «обіср…ся», і з Народною Радою те ж саме зробив.

 А громадські активісти, і я в тому числі, неодноразово в Сторожинецькому районі фіксували на місці факти незаконно зрубаного лісу.

 Так у квітні 2014 року під час перевірки діяльності ДП «Сторожинецький лісгосп» по Верхнепетрівецькому лісництву була виявлена активістами незаконна рубка «ділової» сировини та незаконний вивіз лісу без документів, порушення трудового законодавства щодо неоформлення працівників та ін.

 Я не буду перераховувати скільки разів і як саме ми, активісти, виявляли різні незаконні факти, та частину відеоматеріалів було оприлюднено на різних сайтах, і хто має бажання може їх подивитися.

 Я все життя проробив в лісі. Працював у 80-ті роки, коли нормально платили, і в 90-і - за мізерну зарплату. Можна сказати, що робота в лісі - це єдине, що я знаю добре робити. Не так давно організували дачу хабара та підставили мого брата, активіста Миколу Мороза, який зараз перебуває в СІЗО м.Чернівці. Це зараз мода така: всім, хто заважає рубати ліс - пришити хабара або начепити якісь порушення. Щоб люди мали клопіт у вигляді кримінальних справ, а не дивилися туди, куди не треба Ковальському. Я змушений був піти у відпустку в надії, що справжня боротьба з корупцією все ж таки розпочнеться. Бо вже шукають ключки й проти мене. І знайдуть. Бо на дорозі можна причепитися до стовпа, а в лісі - до пня. Нова влада - нові стандарти.

  Тому я вирішив, що люди мають знати правду, і роблю це публічно. Нехай і в тому Кабінеті Міністрів, куди, фактично й відправляють хабарі за наш ліс, знають, що люди не дурні. Можна плювати людям в очі та казати, що то дощ йде. Як Янукович це робив. Але недовго.

 Я ще буду працювати в лісовій галузі, але трохи згодом, і не з регіоналами.

 Я звільняюся, але скоро буде звільнятися і Ковальський. Як завжди, коли такі керівники йдуть на пенсію, їм вручають грамоти, матеріально допомагають. Але я хотів би застерегти того міністра, який буде вручати Ковальському грамоту. Я готовий заплатити штраф наперед, але й готовий порвати ту грамоту у того міністра на голові, щоб не бачити такої несправедливості.

 До А.Ковальського я звертаюся та прошу звільнити мене з займаної посади, бо я не хочу працювати ні з Вами, ні з Вашою злодійською командою регіоналів.

 А до В.Криворучко звертаюся з проханням розібратися, якщо зможете розібратися, написав я правду чи ні, і хоч чимось допомогти, спершу - опублікувавши мою заяву. Бо більше й не знаю до кого звернутися.

 Також прошу і інші ЗМІ, до яких потрапить ця заява, опублікувати її в електронній чи друкованій формі».

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#народна рада #лісова галузь #лісництво
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...